
Знамениту електрогітару Black Stratocaster, на якій грав Девід Гілмор, продали на аукціоні за 14,6 мільйона доларів. Таким чином вона стала найдорожчою гітарою, коли-небудь проданою у світі.
Продаж відбувся в аукціонному домі Christie's, про це передають Патріоти України з посиланням на BBC News Україна. Ім’я покупця наразі не розголошують.
Ця гітара відома під назвою “Чорний Stratocaster” і стала ключовим інструментом у формуванні фірмового звучання гурту Pink Floyd.
Саме на ній Девід Гілмор записував альбоми гурту у період з 1970 по 1983 рік. Зокрема, її звук можна почути на культових платівках:
Перед торгами експерти Christie's оцінювали інструмент у 2–4 мільйони доларів, однак фінальна ціна значно перевищила очікування.
До цього найдорожчою гітарою у світі вважалася Martin D‑18E, на якій грав лідер гурту Курт Кобейн під час легендарного концерту MTV Unplugged in New York.
У 2020 році цей інструмент продали за 6 мільйонів доларів.
На тому ж аукціоні продали і ще одну гітару Курта Кобейна — синій Fender Mustang, який музикант використовував під час зйомок кліпу на культову пісню Smells Like Teen Spirit гурту Nirvana.
Її придбали за 6,9 мільйона доларів.
Інструменти виставили на продаж із колекції американського мільярдера Джим Ірсей, який помер у 2025 році. Його зібрання вважали однією з найбільших приватних колекцій рок-артефактів у світі.
На аукціоні також представили інші музичні інструменти, що належали відомим рок-музикантам.
Українська Instagram-блогерка випадково зустріла американську співачку та акторку Дженніфер Лопес під час відпочинку в Парижі. За словами панянки, вона опинилася за сусіднім столиком із знаменитістю в одному з місцевих ресторанів, передають Патріоти Ук...
Чемпіон світу за версіями WBC, WBA та IBF у надважкій вазі Олександр Усик (25-0, 16 КО) оголосив, що усі його пояси вакантні і чекають на своїх нових володарів. Український боксер записав відео, розмістивши його в Instagram з поясненням такого свого рі...