Рекорд на аукціоні. За яку суму пішла гітара з культових альбомів Pink Floyd

Знамениту електрогітару Black Stratocaster, на якій грав Девід Гілмор, продали на аукціоні за 14,6 мільйона доларів. Таким чином вона стала найдорожчою гітарою, коли-небудь проданою у світі.

Продаж відбувся в аукціонному домі Christie's, про це передають Патріоти України з посиланням на BBC News Україна. Ім’я покупця наразі не розголошують.

Легендарна гітара Pink Floyd

Ця гітара відома під назвою “Чорний Stratocaster” і стала ключовим інструментом у формуванні фірмового звучання гурту Pink Floyd.

Саме на ній Девід Гілмор записував альбоми гурту у період з 1970 по 1983 рік. Зокрема, її звук можна почути на культових платівках:

  • The Dark Side of the Moon
  • Wish You Were Here
  • The Wall

Перед торгами експерти Christie's оцінювали інструмент у 2–4 мільйони доларів, однак фінальна ціна значно перевищила очікування.

Попередній рекорд

До цього найдорожчою гітарою у світі вважалася Martin D‑18E, на якій грав лідер гурту Курт Кобейн під час легендарного концерту MTV Unplugged in New York.

У 2020 році цей інструмент продали за 6 мільйонів доларів.

Ще один дорогий інструмент Кобейна

На тому ж аукціоні продали і ще одну гітару Курта Кобейна — синій Fender Mustang, який музикант використовував під час зйомок кліпу на культову пісню Smells Like Teen Spirit гурту Nirvana.

Її придбали за 6,9 мільйона доларів.

Чия це була колекція

Інструменти виставили на продаж із колекції американського мільярдера Джим Ірсей, який помер у 2025 році. Його зібрання вважали однією з найбільших приватних колекцій рок-артефактів у світі.

На аукціоні також представили інші музичні інструменти, що належали відомим рок-музикантам.

Побачимось в Парижі... Українка випадково зустріла Дженніфер Лопес (відео)

п’ятниця, 26 червень 2026, 21:00

Українська Instagram-блогерка випадково зустріла американську співачку та акторку Дженніфер Лопес під час відпочинку в Парижі. За словами панянки, вона опинилася за сусіднім столиком із знаменитістю в одному з місцевих ресторанів, передають Патріоти Ук...

"Сьогодні гарний день сказати про те, що я хочу залишити всі свої пояси, якими зараз володію": Олександр Усик втомився від боксу і поступається дорогою молодим, за однієї умови (відео)

п’ятниця, 26 червень 2026, 20:00

Чемпіон світу за версіями WBC, WBA та IBF у надважкій вазі Олександр Усик (25-0, 16 КО) оголосив, що усі його пояси вакантні і чекають на своїх нових володарів. Український боксер записав відео, розмістивши його в Instagram з поясненням такого свого рі...