Повної волі принцеса Лілібет дизайнерові все ж не дала, адже ретельно контролювала процес і дала чіткі умови того, що хоче бачити в результаті: сукня мала бути в стилі її весільного вбрання, з білого атласу, але демонструвати міць і силу монархині величезної країни. Після чітких вказівок та переваг, які йому дали, Норман почав вивчати історію, вбрання попередніх монархів країни та королівські протоколи. Дизайнер провів багато годин у музеях та бібліотеках розглядаючи вбрання королеви Вікторії та королеви-матері.
Норман і Єлизавета мали вісім зустрічей, під час яких вони обговорили всі деталі образу: рукава, декольте, тканину і вишивку. Норман надав принцесі Лілібет дев'ять дизайнів, а під час їхнього створення він думав про квіти, сонце, зірки та природу, які б міг вишити на цьому історичному вбранні.
У результаті сукня для найголовнішого дня Єлизавети та Великої Британії була виконана з шовкового атласу, створеного в замку Луллінгстон у Кенті, розшита діамантами, аметистами та перлами. Доповненням образу стала важка оксамитова мантія облямована горностаєм та прикрашена двома рядами тонкої вишивки.
Однак, якщо розглядати вбрання детальніше, можна помітити таємний зміст і важливі дипломатичні послання, які в ньому закладені. У вишивці сукні символи Великої Британії, а також деяких країн Співдружності, які попросила вишити Гартнелла сама королева.
Англія – символізується вишитою трояндою Тюдорів. У вишивці використані золоті та срібні нитки, рожеві діаманти, перли.
Шотландія — символізується будяком. Вишивка виконана блідо-ліловим шовком і аметистами, також використовувалася срібна нитка та діаманти, які символізували росу.
Ірландія – символізується конюшиною. У вишивці використані ніжно-зелені шовкові нитки та діаманти.
Уельс — символізується валлійською цибулею-порей. У вишивці використані білі та блідо-зелені шовкові нитки, а також діаманти.
Канада — символізується кленовим листям. У вишивці використані золоті та сріблясті нитки, а також кришталь та перли.
Австралія – символізується жовтою мімозою. Вишивка виконана з жовтої вовни та зелених шовкових ниток.
Нова Зеландія – символізується папороттю. Вишивка виконана прямими стібками з м'якого зеленого шовку, срібла та кришталю.
Південна Африка – символізується протеєю. У вишивці використані рожеві діаманти.
Індія – символізується квіткою лотоса. Вишивка виконана перламутром, діамантами та перлами.
Пакистан — символізується бавовною, джутом та пшеницею. У вишивці використані золоті нитки, кристали та шовк.
Цейлон – символізується квіткою лотоса. Вишивка виконана опалами, перламутром, діамантами.
Над сукнею працювало три кравці і шість вишивальниць. Робота над цим шедевром тривала вісім місяців. Від моменту коронації королева Єлизавета II одягала коронаційну сукню ще шість разів, включно з відкриттям парламенту в Новій Зеландії та Австралії 1954 року.