Про це можна стверджувати на основі трьох паралельних досліджень, проведених у Норвегії, Великій Британії та США – повідомляється у квітневому випуску D3-Дайджесту, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За результатами даних досліджень було зроблено наступний висновок: регулярне вживання необхідних доз вітаміну D за допомогою спеціальних медикаментозних засобів значно знижує ризик розвитку розсіяного склерозу в людини, а також зменшує ймовірність рецидивів у хворих на цю недугу. Окрім спеціальних ліків прекрасне джерело вітаміну D – сонячне світло, було доведено прямий взаємозв’язок між географічним положенням країни та рівнем захворюваності у ній на розсіяний склероз. Чим ближче людина живе до екватора, тим менші в неї шанси занедужати на дане захворювання, і навпаки.
Ще одне дослідження проводилося у Фінляндії. Його результати показують, що місцеві малюки, народжені у квітні, мають на 9,4% вищий ризик захворіти на розсіяний склероз, ніж у середньому по року. Листопадові новонароджені, навпаки, мають на 11,1% нижчий шанс отримати дану хворобу. Вчені пояснюють ці факти наступним чином: вагітність мам весняних малюків проходила у найтемніші місяці року, коли дефіцит вітаміну D є дуже високим.
Тож у чому взаємозв’язок між розсіяним склерозом та вітаміном D? Вчені зазначають, що імунна система хворого на дану недугу втрачає здатність розрізняти здорові клітини від патогенних, що призводить до різноманітних нервових захворювань, а нормальний рівень вітаміну D в організму не дає імунній системі знищувати здорові клітини. Вітамін D виступає своєрідним захисним бар’єром, щитом.
Медикаменти та сонце – не єдине джерело вітаміну D. Його можна отримати з такими продуктами харчування, як морська риба, печінка тріски, сир, яйця, коров’яче молоко, рослинна олія. Тож незайвим буде включити їх до свого раціону.
У сонячних, теплих країнах людям немає сенсу вживати вітамін D медикаментозно, проте цього не скажеш про північні держави. В Україні зараз досить тривала зима, коли сонця дуже мало фактично півроку. Тому лікарі рекомендують вживати вітамін D медикаментозно, особливо це стосується новонароджених та вагітних.
На 21 лютого в новоюліанському календарі припадає день пам’яті преподобного Тимофія. Цей святий угодник, також відомий як Тимофій Весновій, жив у Малій Азії у VIII столітті. Від юності він присвятив себе утриманню і молитвам, за що Господь дарував йом...
Італійці показали в карикатурі, як українські будинки атакують мирні російські ракети. Малюнок з'явився після заяв президента США Дональда Трампа, що нібито Україна винна у повномасштабній війні з РФ. Публікацією поділився український журналіст та блог...