"Абонетська плата" насправді не "абонентська": Платите їм за той обсяг, який вони на вас "розписали", але ви не спожили

Ніякої абонентської плати за підключення до мереж, в природі не існує, вважає блогер.

Не першоквітневе...

Я все-таки зрозумів, що мене так насторожило в цій "абонентській платі", яка насправді ніяка не абонентська.

Це - договір типу "take or pay", нав'язаний населенню. Ага, того самого типу, який Газпром нав'язував всім своїм контрагентам.

Суть наступна. Є певний обсяг газу, який наші "нафтогазівські" ділки хочуть реалізувати по максимальній ціні. Скажімо, 52 мільярди кубів на рік (саме стільки значилось в сумнозвісних протоколах Єханурова-Івченка).

Однак населення стільки НЕ споживає, і всіма силами намагається економити - від постановки лічильника до переходу на електроплитки. А реалізувати дуже хочеться, і дуже хочеться величезних надприбутків "як в Газпромі". В Европі, само собою, по таким цінам вони нічого не продадуть.

То вони зробили дуже просту річ: вони порахували кількість газу, який споживає населення реально, і порахували кількість газу, який у них лишиться надлишково нерозподілений. І ось цю вартість нерозподіленого газу поділили на всі домогосподарства, і назвали абонплатою.

Саме так і виглядає економічний сенс "абонплати", яка складає в середньому 80-90 грн. додатково до вартості спожитого газу в 30 грн.

Ви просто платите їм за той обсяг, який вони на вас "розписали", але ви не спожили. Само собою, цей обсяг вони реалізують наліво, і отримають подвійний профіт.

Називається такий договір "take or pay".

А ніякої абонентської плати за підключення до мереж, в природі не існує. Є плата за розподілення і транспортування газу, і становить вона максимум 15% від обсягу спожитого газу.


Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Британія і США евакуюють родини дипломатів з Києва - це жест політичної підтримки України", - Снєгирьов

вівторок, 25 січень 2022, 16:16

Велика Британія дає Росії чітко зрозуміти, що вони розглядають можливість військової ескалації з боку Росії, адже рівень напруги вже дійшов до критичної червоної позначки. Відповідно, таку евакуацію варто розуміти не як сигнал до паніки, а як один з елеме

"В свое время Кремль не смог победить Чечню, которая меньше, чем Черниговская область. Так что говорить об их возможности победить Украину?" - Береза

вівторок, 25 січень 2022, 15:29

"Ладно, я дозрел таки до этого поста. После 3716 звонка с вопросом о том, "а будет ли война?", я понял, что проще один раз написать, чем отвечать каждому", - пише у своєму блозі Борислав Береза, передають Патріоти України, і продовжує:. "Начнём с того,...