Африканська чума косить свиней в Україні

Цього року маєі запрацювати державна програма з відшкодування

З 2012 року було вилучено та знищено понад 120 тисяч голів свиней

Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю «Главкому» розказав про те, скільки в цьому та в минулих роках було вилучено та утилізовано свиней з АЧС (африканською чумою свиней), інформують Патріоти України.

«З 2012 року було вилучено та знищено понад 120 тисяч голів свиней: у 2014-му – 339, у 2015-му – 67,8 тис., у 2016-му – 51,9 тис., у 2017-му – понад 3 тис. голів, заходи тривають», - зазначив Володимир Лапа.

За інформацією головних управлінь Держпродспоживслужби, станом на 17 лютого 2017 року збитки через вилучення свиней в особистих селянських господарствах внаслідок карантинних заходів з 2012 року становили 13,77 млн грн, у спеціалізованих свинарських господарствах – 123,87 млн грн. Власникам особистих селянських господарств (приватний сектор) з 2012 року фактично компенсовано 12,61 млн грн (91,6%), виплати тривають.

«На кінець 2016 року нараховувалося 3,6 млн голів свиней у сільськогосподарських підприємствах і 3,4 млн голів у господарствах населення», - уточнив фахівець.

Відомий також випадок, коли в селі на Вінниччині ветеринар висловив підозру на АЧС в одному з господарств. Господарі порізали всіх 30 свиней. Але подальші аналізи показали, що АЧС не було. Наразі голова Держпродспоживслужбі підтвердив, що з цим випадком ретельно розбиралися.

«Дійсно, ветеринар сказав, що є підозра на африканську чуму свиней, відібрав матеріал, відправив на дослідження. А люди, не чекаючи результатів, позабивали свиней і наробили собі шкоди. Це той випадок, коли не варто бігти поперед батька в пекло», - зазначив фахівець.

Відшкодувань люди в такому випадку, на жаль, не отримають.

«А що відшкодовувати? Якщо ти тварин не здав, то нічого не можуть відшкодувати, - пояснив Лапа. - Результат дослідження з’являється десь протягом доби. Місцева лабораторія за кілька годин уже дає результати. Передослідження в Києві може трохи затягнути процес. Але немає сенсу працювати на випередження. Відшкодування відбувається лише у разі, коли підтверджується діагноз і свиней вилучають. У таких випадках не варто діяти на власний розсуд».

Втім, глава Держпродспоживслужби підкреслив, що вперше цього року в Україні запрацює державна програма з відшкодування. «Також наразі працюємо над тим, щоби відновити ідентифікацію – ми зараз на фінальному етапі затвердження порядку», - резюмував він.


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 12 квітня. Українці здавна цього дня задобрювали домовика

субота, 12 квітень 2025, 7:05

12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) вшановує пам'ять преподобного єпископа Василя Парійського, священномученика Зінона Веронійського та преподобного Ісаака Сиріна. За юліанським календарем вшановують преподобного Іоанна Ліствичника, нагадую...

Експерт показав, чим росіяни начиняють "шахеди", якими б'ють по Україні (фото)

п’ятниця, 11 квітень 2025, 22:59

Росіяни запускають по Україні ударні безпілотники-камікадзе типу "Шахед" із підсиленою бойовою частиною. Про це український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов повідомив у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. Він ...