Астрономи зробили дуже якісний знімок активної галактики

​Вчені Європейської південної обсерваторії за допомогою великого телескопа сфотографували найближчу до нас активну галактику - Messier 77.

Messier 77Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу обсерваторії.

Ядра активних галактик часто затьмарюють своїм блиском інші частини своєї зоряної системи. Ці галактики - одні з найяскравіших тіл у Всесвіті. Вони випромінюють енергію у всіх діапазонах спектру: від гамма-променів і рентгена до мікрохвиль і радіохвиль.

Messier 77 особливо яскраво випромінює в інфрачервоних променях. Вона класифікується як сейфертовська галактика II типу.

Сліпуча яскравість галактики обумовлена насамперед випромінюванням її центрального джерела - аккреційного диска навколо надмасивної чорної діри. Потоки речовини, що спрямовуються до чорної діри, стикаються і розігріваються до надвисоких температур, що призводить до виділення величезної кількості енергії.

Вважається, що утворений таким чином аккреційний диск набуває форму товстого "пончика" з газу та пилу. Ще в 2003 році таку структуру в ядрі Messier 77 вдалося зареєструвати спостереженнями на інтерферометрі з надвисокою роздільною здатністю.

Наведений знімок Messier 77 отримано накладенням зображень у чотирьох різних смугах спектра, відповідних синьому, червоному, фіолетовому та рожевому кольорам. Поблизу центральної частини галактики видно фонову зірку, що належить до Чумацького Шляху. До того ж, на знімку можна розгледіти безліч більш далеких галактик. Messier 77 знаходиться в сузір'ї Кита в 47 млн світлових років від нас.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Молчи, грусть, молчи!": Поляки відсудили у "Газпрому" $1 500 000 000

понеділок, 30 березень 2020, 21:58

Польська PGNiG виграла арбітраж з російською компанією про ціну на газ. Польський енергетичний концерн PGNiG повідомив в понеділок, що отримав рішення Стокгольмського арбітражного суду, що розглядав його суперечку з "Газпромом" про ціну на газ, передаю...

Під страхом дефолту, або Як Коломойський кинув Зеленського в обійми Порошенка, - оглядач

понеділок, 30 березень 2020, 21:43

Відразу три позачергових засідання Верховної Ради, проведені за один день під знаком коронавірусної епідемії, не тільки повеселили народ депутатами в масках і захисних костюмах, а й позначили відразу кілька незвичних політичних конфігурацій. Про це у с...