
Сагринь – село на південному сході Польщі, в якому у 1944 році від рук представників польського підпілля загинули від 800 до 1300 українців, повідомляють Патріоти України з посиланням на українське посольство в Польщі.
У 1944 році на Холмщині підрозділи Армії Крайової та Батальйонів Хлопських під командуванням Станіслава Басая вирізали велике українське село Сагринь і кілька менших навколишніх сіл. За кількістю загиблих цей злочин ще страшніший, ніж у Павлокомі. Було вбито, за різними підрахунками, від 800 до 1300 українців, 70 відсотків замордованих – жінки й діти, написав очільник МЗС Павло Клімкін, закликавши поляків та українців до примирення.
Як повідомили дипломати, у жалобних урочистостях участь взяли, заступник міністра закордонних справ Польщі Василь Боднар, посол України у Польщі Андрій Дещиця, представники Об’єднання українців у Польщі та Українського товариства у Любліні, духовенство та гості з України.
Під час вшанування жертв до пам’ятного хреста на честь кількох сотень невинно убієнних поклали квіти і вшанували їхню пам’ять спільною молитвою.

Наліт українських дронів на Москву 18 червня продемонстрував нездатність протиповітряної оборони столиці країни-агресорки (яка донедавна вважалася найбільш ешелонованою та непробивною в Росії) запобігти прориву. Причому це вже не перший випадок, коли м...
Кажуть, що очі — дзеркало душі, але прихильники фізіогноміки переконані: багато цікавого про людину може розповісти й форма її носа. Звісно, такі тести не мають наукового підтвердження і сприймати їх варто як розвагу. Проте іноді результати бувають нап...