Проект державного бюджету на 2017 рік містить удвічі менші показники соціальних стандартів за фактично розраховані Міністерством соціальної політики. Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив експерт із соціальних питань Андрій Павловський, інформують Патріоти України.
"Урядовий проект державного бюджету неприйнятний. Зверніть увагу, він підтриманий фактично завдяки "перефарбованим" регіоналам. Владна коаліція - "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" - дали всього 190 голосів із 230 під час голосування в цілому. Все інше - "перефарбовані" регіонали з груп "Відродження", "Воля народу" і так далі", - заявив Павловський.
Показники соціальних стандартів, закладених урядом у проекті держбюджету на 2017 рік, підкреслює експерт, "суттєво і штучно занижені".
"Уряд зобов'язав Міністерство соціальної політики щомісяця по реальній вартості товарів споживчого кошика розраховувати базовий соціальний стандарт - прожитковий мінімум. А далі вже розраховуються заробітні плати, пенсії, стипендії, всі види соціальних допомог", - пояснив експерт.
За розрахунками серпня цього року, прожитковий мінімум для працездатних осіб, який фактично дорівнює мінімальній зарплаті, мусив складати 3 тисячі 105 гривень.
"А що в бюджеті нам пропонує Гройсман? 1600 гривень. От і порівняйте. Фактично всі соціальні стандарти в проекті бюджету-2017 удвічі менші за фактичні, розраховані Міністерством соціальної політики, хоча й по застарілій методології 2000 року. Відтоді вона практично не мінялася, хоча має оновлюватися кожні 5 років", - заявив Павловський.
Він підкреслив, що уряд принципово ігнорує пропозиції народних депутатів щодо збільшення доходної частини.
"Народні депутати пропонують Кабміну прирівняти доходи і дивіденди від корпоративних прав олігархічного капіталу до податку на доходи фізичних осіб. Мається на увазі, що дивіденди з корпоративних прав, великого капіталу, обкладаються 5% податком, а доходи громадян яким? 18%!
Виходить так, що зі звичайного громадянина збирається втричі вищий податок, ніж із олігархів. У країнах ЄС оподаткування дивідентів з доходів від корпоративних прав складає мінімум 25%, у США - 39%, у Китаї - 50%. То чому в Україні 5%? У нас таке оподаткування дивідендів, як у африканських країнах", - заявив експерт.
Окрім того, стверджує А.Павловський, проект бюджету на 2017 рік передбачає скасування спецоподаткування фермерів, у результаті чого вони втратять більше 30 мільярдів гривень.
"Ми бачимо, що так званий "чесний бюджет Гройсмана на 2017 рік", написаний олігархами і для олігархів. Це в інтересах тільки великого капіталу. Це бюджет зубожіння та безнадії. У ньому не закладено жодного параметру розвитку економіки", - підсумував Павловський.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...