Лівай Стросс
Після смерті батька, він з матір'ю і сестрами переїхав до Нью-Йорка, а з початком "золотої лихоманки" (1849) - до Сан-Франциско. Свій бізнес Лівай Стросс (ім'я було американізоване зразу по приїзду в США) побудував не на добувані золота, а на продажу товарів першої необхідності для золотошукачів, серед яких були і робочі штани. В 1853 році Лівай Стросс і його двоюрідний брат Девід відкрили галантерейний магазин «Levi Strauss & Co.». Вони особисто шили штани і розносили їх у табори, де жили золотошукачі. Згодом парусину замінили на м'якшу французьку тканину «Serge de Nime», назва якої з часом трансформувалась у «денім».
В 1872 році латвійський емігрант Джекоб Девіс з міста Ріно (Невада), який також шив одяг і купував у Страусса нитки, голки і фурнітуру, закріпив кишені на брюках свого клієнта, який їх часто рвав, металевими заклепками. Брюки із заклепками сподобались його клієнтам, і Девіс вирішив запатентувати цю ідею. Не маючи $68 на патент, він звернувся до Леві Страусса за допомогою.
20 травня 1873 року Лівай Стросс і Джекоб Девіс отримали патент на застосування металевих заклепок і гудзиків на одязі. За перший рік Лівай Стросс продав 21 тисячу пар штанів і курток з мідними заклепками.
Пізніше від п'ятої заклепки, котра зміцнювала пахові шви, довелось відмовитись - золотошукачі скаржились на незручності під час сидіння біля вогнищ (мідна заклепка добряче нагрівалась). Згодом відмовились і від заклепок на задніх кишенях (вони дряпали сідла і меблі) - їх замінили посиленим швом. У 1886 році з'явився знаменитий шкіряний лейбл з двома конями, які намагаються розірвати джинси.
У 1890 році була придумана знаменита 501-а модель Levi's, популярна й до сьогодні. Правда, тоді вони не мали петель для ременя, оскільки мали носитись з підтяжками. Джинси сучасного вигляду з'явились у 20-х роках XX століття.
Лівай Стросс помер у вересні 1902 року. Його компанія «Levi Strauss & Co.» перейшла у спадщину племінникам. На той момент вона стала великим підприємством з хорошою репутацією. Станом на 2009 рік чисельність персоналу Levi Strauss складає близько 10 тисяч чоловік (з них більше тисячі - в головному офісі у Сан-Франциско). Виручка компанії в 2008 році склала $4,4 млрд ($229 млн чистого прибутку).
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...
Придбання автомобіля з американського аукціону або салону приваблює багатьох українців. Однак, щоб розрахувати реальну вартість такої покупки, важливо врахувати всі етапи, пов'язані з процесом транспортування та оформлення. Перш ніж ухвалити рішення, н...