Донбас Путіну не потрібен, але звідти він може піти за однієї умови - російський журналіст

У Росії починається виборча кампанія, і Путін братиме у ній участь. Щоб піти з Донбасу, Путіну потрібно щось отримати, щоб продати це своїм виборцям, впевнений Леонід Радзіховський.

Щоб піти з Донбасу, Путіну треба щось запропонувати своїм виборцям. Ілюстрація:antikor.com.ua

Президент США Дональд Трамп заявив, що підтримує ідею притягнути Росію до відповідальності за анексію Криму і ситуацію на Донбасі. В свою чергу, американський держсекретар Рекс Тіллерсон назвав виконання Мінських угод і повернення суверенітету України над окупованими зараз територіями головною передумовою для повернення РФ до "Великої вісімки". Чому такі заяви не вплинуть на позицію Росії, і за якої умови Володимир Путін готовий піти з Донбасу, Апострофу розповів російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський, інформують Патріоти України.

Я не надавав би значення цим заявам. Ви бачите, що коїться в Америці. Трампові постійно потрібно спростовувати звинувачення в тому, що він - російський агент. Він намагається це робити в такій формі. Самі ж ці заяви абсолютно безглузді. До якої відповідальності вони можуть притягнути Росію? Санкції, які вони ввели за Крим, зовсім незначні. Вони ж не збільшать санкції.

Америка є гарантом безпеки України відповідно до Будапештського меморандуму. Але свої функції вона не виконала. Тим більше, не виконуватиме зараз.

Адміністрацію Трампа загнали в кут безглуздими і абсурдними звинуваченнями, а вони відбиваються, чим можуть. Першими-ліпшими справами і словами намагаються відбитися. Зараз розпочинається найнеприємніша фаза розслідування пана Міллера (спецрадник Роберт Міллер розслідує зв'язки Трампа з РФ, – ред.), під час якої з'ясують, чи перешкоджав Трамп правосуддю. Якщо виявиться, що перешкоджав, то справи його кепські. У такому випадку йому буде не до України й Росії. Скаже, що потрібно оголошувати війну, але йому це не допоможе. На словах можна оголосити війну хоч з Росією, хоч з Китаєм, хоч з Марсом.

Він з'їздив на Схід. Подається це як грандіозний успіх: продав зброї на 100 млрд доларів, створив там майже нове НАТО. Здавалося б, що це має підняти рейтинг і змінити ситуацію. Але не підіймає і не змінює. Потрапив він в таке становище, що скажеш все, що завгодно.

Заяви Трампа, який зараз — "кульгава качка", не вплинуть на Путіна. Тому він нікуди не піде з Криму і Донбасу. Крим увійшов до складу Російської Федерації (в результаті незаконної анексії у 2014 році, - ред.). Виключити його можна, тільки змінюючи конституцію. Неможливо уявити собі ситуацію, щоб у Росії змінили конституцію заради того, щоб відпустити Крим. Якщо Росія буде розвалюватися на шматки, то і не таке станеться, але в звичайній ситуації цього не відбудеться. Відсутність та присутність Путіна нічого не змінює.

Що стосується Донбасу, то Путін звідти може легко вийти. Йому цей Донбас не потрібен ні в політичному, ні в піарівському відношеннях. Донбас неможливо розміняти — ніхто ні копійки не дасть Путіну за цей "скарб". Щоб піти з Донбасу, Путіну потрібно щось отримати, щоб продати це своїм виборцям.

У Росії починається виборча кампанія. Путін, очевидно, буде в ній брати участь. Почати виборчу кампанію зі здачі Донбасу — це, принаймні, оригінально. Путіну похвалитися до цих виборів нічим: економіки немає, соціальне життя мляве, боротьба з корупцією нікого не надихає. Єдиний аргумент, який у нього залишається — величезні зовнішньополітичні "успіхи". У такій ситуації він піти не може.

Єдина умова виходу з Донбасу — повне і беззастережне скасування санкцій. Путіну потрібні стовідсоткові гарантії скасування санкцій. Тоді він, можливо, почне виконувати угоди. Мені здається, це той варіант, на який Путін міг би погодитися. Але Захід скаже: ви спочатку виконайте, а там видно буде.

Це безвихідна ситуація. І пов'язана вона не з Донбасом і Кримом, а з тим, що Путін і Росія демонізовані на Заході. Йти на нову розрядку і розвертатися на 180 градусів відносно Росії Захід не готовий. Я не впевнений, що й Путін готовий до цього — у фортеці, яка в облозі, поганенько, але звично.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Права Справа" оприлюднила дані про сімнадцять бойовиків, які катували українських заручників

субота, 15 грудень 2018, 16:59

Списки злочинців ще у серпні 2015 року були передані співробітникам спеціальних органів України і оприлюднені у засобах масової інформації. Утім, судячи з подальшого перебігу подій, інформація аналітичного відділу ГІ "Права Справа" була проігнорована спів

Хіти тижня. "Горе скреп": "У российского газа появился серьезный конкурент", - Злий Одесит

субота, 15 грудень 2018, 16:00

"Газопровод "Турецкий поток" (ранее - "Южный поток"), которому в Кремле пророчили путь аж до Италии, на сегодняшний день перспектив выйти дальше Турции не имеет", - пише у своєму блозі Злий Одесит, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Это, впо...