"Е-декларування - це не покарання, а нормальна практика багатьох країн" - аналітик про зміни до закону про е-декларації

На думку Павла Нусса Е-декларування - це не інструмент політичного тиску на неурядові організації та всі інші зазначені в законі категорії, тому для нього незрозуміла істерика деяких антикорупціонерів.

Громадські активісти та антикорупціонери не повинні боятися е-декларування. Ілюстрація:http://glavcom.ua

Відомий політичний аналітик Павло Нусс вважає, що зміни законодавства щодо Е-декларування, крім усього іншого, дають можливість для викриття мереж російських агентів впливу. Експерт підкреслює, що до Е-декларування залучаються тільки ті громадські працівники, які "рулять процесом" в громадській організації. Е-декларування не поширюється на рядових членів цих організацій. Про це Нусс написав у своєму Facebook, передають Патріоти України.

"Згоден з висновками журналіста Віктора Уколова, який пише, що Е-декларування - це не покарання, а нормальна практика багатьох країн, воно нічим не загрожує чесному декларанту. Е-декларування - це не санкція або інструмент політичного тиску на неурядові організації та всі інші зазначені в законі категорії, тому для мене незрозуміла істерика деяких антикорупціонерів", - написав аналітик.

Він додає, що, якщо лідери тієї чи іншої громадської ініціативи згортають свою діяльність через те, що на них починає діяти Е-декларування, значить вони конкретно приховують джерело своїх доходів, або як вони кажуть, фінансування проектів в таємниці від суспільства і держави . Висновок: ці перелякані люди не можуть претендувати як приклад ефективної антикорупційної діяльності, тому що самі не є прикладом прозорості та відкритості у відносинах "громадянин-держава".

"Ми можемо зрозуміти обурення і деяких західних донорів, які фінансують безліч проектів, таких як контора Шабуніна та компанії. Тому вказана в майбутніх деклараціях інформація про стан цих "антикорупціонерів" шокує не тільки нас, українців, а й політичний інстеблішмент США, ЄС", - написав Павло Нусс.

Він підкреслює, що головне завдання, що після або до січня 2018 року, коли почнуть викладати декларації, мережі російських агентів впливу будуть викриті, і не спецслужбами, а звичайними і порядними і розумними активістами, для яких е-декларування не є підставою для істерик.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Травили анекдоти, курили та пили каву з коньяком: Екснардеп розповів, як ухвалювали Конституцію у 1996-му

субота, 28 червень 2025, 19:59

У День Конституції України, 28 червня 2025 року, колишній народний депутат Тарас Стецьків поділився маловідомими деталями процесу ухвалення Основного Закону 1996 року, передають Патріоти України. У Тараса Стецьківа запитали, чи дійсно – за споминами Ві...

Приголомшлива фігура, але вік видали руки: У мережі обговорюють весільний образ 55-річної дружини мільярдера Безоса (фото)

субота, 28 червень 2025, 16:59

Дружина американського мільярдера Джеффа Безоса Лорен Санчес зіткнулася з критикою в мережі після того, як оприлюднили її весільні фото. На це 27 червня звернула увагу редакція Irish Star US, передають Патріоти України. . У статті зазначено, що 55-річ...