Зараз же 100 гривень – це близько 3 кг гречки, а 62 долари так і залишилися грошима, на які можна купити в Україні повний візок продуктів.
Як відомо, спочатку планували випустити купюри 3 гривні і 25 гривень, але потім замінили їх на 20 гривень та 2 гривні. Виглядали вони ось так.
До речі, у СРСР були купюри номіналом 3 і 25 замість 2 і 20 рублів.
Одна гривня у паперовому вигляді змінювала зовнішній вигляд тричі. Але на всіх українських банкнотах жодного разу не змінювалася особа, зображена на купюрі.
Одну гривню завжди прикрашав князь Київської Русі Володимир Великий.
У 2006 році гривню пофарбували у синьо-жовтий колір.
Купюра номіналом дві гривні змінювала дизайн всього двічі.
Як можна помітити, на банкноті зразка 2005 року у князя Ярослава Мудрого з’явилася борода.
Багато істориків тоді були обурені цією зміною, адже носіння бороди було властиво московським правителям, а Ярослав Мудрий був з вусами.
На 5 гривнях завжди зображували гетьмана Богдана Хмельницького в його знаменитій шапці з пером страуса. Банкнота завжди була пофарбована у сині тони. Чим новіші 5 гривень – тим світліше її дизайн.
Незважаючи на те, що зовнішній вигляд купюри міняли всього двічі, зміни у 5 гривнях досить відчутні.
Іван Мазепа на 10-гривневій купюрі був найяскравішим і чомусь фіолетовим.
Але з часом український гетьман “почервонів”, як і вся банкнота 10 гривень.
А ось 20 гривень з Іваном Франком стали зеленими.
До речі, оцініть ювілейну купюру до 160-річчя Івана Франка, яка була випущена у 2016-му. Цілком імовірно, ви могли її десь зустріти, адже тираж банкноти – 1 млн.
50 гривень змінювали дизайн всього один раз, але портрету Михайла Грушевського на них все-таки дісталося.
На версії 1996 року глава Української Центральної Ради з лисиною, а на оновленій банкноті вже з волоссям.
Тарас Шевченко на 100-гривневій купюрі помолодшав. Якщо 1996-го він був зображений у зрілому віці, то на новій купюрі Шевченко у розквіті сил.
До речі, на реверсі купюри ніяк не могли визначитися з малюнком. Спочатку там була Верховна Рада, але її швидко замінили Софійським собором.
У 2005-му на 100 гривнях був Дніпро. А вже на купюрі 2015 року зображено червоний корпус Національного університету імені Тараса Шевченка.
200 гривень з Лесею Українкою змінювали зовнішній вигляд тільки один раз, але нова купюра стала помітно більшою у розмірах. Старий зразок мав параметри 133х66, а новий – 148х75.
500 гривень з’явилися в Україні найпізніше – у 2006 році. На них зображений філософ Григорій Сковорода. Дизайн купюри змінювався двічі, але важко знайти розбіжності між старими і новими банкнотами.
У квітні 2016 року випустили новий зразок 500 гривень. Власне, ось він.
Можливо, українці побачать ще один номінал – 1000 грн. У Нацбанку поки не робили заяв про додавання банкноти в обіг. У грудні 2016-го глава НБУ Валерія Гонтарєва сказала, що питання введення купюри номіналом 1000 грн поки у таємниці.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...