Зараз же 100 гривень – це близько 3 кг гречки, а 62 долари так і залишилися грошима, на які можна купити в Україні повний візок продуктів.
Як відомо, спочатку планували випустити купюри 3 гривні і 25 гривень, але потім замінили їх на 20 гривень та 2 гривні. Виглядали вони ось так.
До речі, у СРСР були купюри номіналом 3 і 25 замість 2 і 20 рублів.
Одна гривня у паперовому вигляді змінювала зовнішній вигляд тричі. Але на всіх українських банкнотах жодного разу не змінювалася особа, зображена на купюрі.
Одну гривню завжди прикрашав князь Київської Русі Володимир Великий.
У 2006 році гривню пофарбували у синьо-жовтий колір.
Купюра номіналом дві гривні змінювала дизайн всього двічі.
Як можна помітити, на банкноті зразка 2005 року у князя Ярослава Мудрого з’явилася борода.
Багато істориків тоді були обурені цією зміною, адже носіння бороди було властиво московським правителям, а Ярослав Мудрий був з вусами.
На 5 гривнях завжди зображували гетьмана Богдана Хмельницького в його знаменитій шапці з пером страуса. Банкнота завжди була пофарбована у сині тони. Чим новіші 5 гривень – тим світліше її дизайн.
Незважаючи на те, що зовнішній вигляд купюри міняли всього двічі, зміни у 5 гривнях досить відчутні.
Іван Мазепа на 10-гривневій купюрі був найяскравішим і чомусь фіолетовим.
Але з часом український гетьман “почервонів”, як і вся банкнота 10 гривень.
А ось 20 гривень з Іваном Франком стали зеленими.
До речі, оцініть ювілейну купюру до 160-річчя Івана Франка, яка була випущена у 2016-му. Цілком імовірно, ви могли її десь зустріти, адже тираж банкноти – 1 млн.
50 гривень змінювали дизайн всього один раз, але портрету Михайла Грушевського на них все-таки дісталося.
На версії 1996 року глава Української Центральної Ради з лисиною, а на оновленій банкноті вже з волоссям.
Тарас Шевченко на 100-гривневій купюрі помолодшав. Якщо 1996-го він був зображений у зрілому віці, то на новій купюрі Шевченко у розквіті сил.
До речі, на реверсі купюри ніяк не могли визначитися з малюнком. Спочатку там була Верховна Рада, але її швидко замінили Софійським собором.
У 2005-му на 100 гривнях був Дніпро. А вже на купюрі 2015 року зображено червоний корпус Національного університету імені Тараса Шевченка.
200 гривень з Лесею Українкою змінювали зовнішній вигляд тільки один раз, але нова купюра стала помітно більшою у розмірах. Старий зразок мав параметри 133х66, а новий – 148х75.
500 гривень з’явилися в Україні найпізніше – у 2006 році. На них зображений філософ Григорій Сковорода. Дизайн купюри змінювався двічі, але важко знайти розбіжності між старими і новими банкнотами.
У квітні 2016 року випустили новий зразок 500 гривень. Власне, ось він.
Можливо, українці побачать ще один номінал – 1000 грн. У Нацбанку поки не робили заяв про додавання банкноти в обіг. У грудні 2016-го глава НБУ Валерія Гонтарєва сказала, що питання введення купюри номіналом 1000 грн поки у таємниці.
Програма візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва передбачала 30-хвилинні переговори із президентом України Володимиром Зеленським, але лідери розмовляли віч-на-віч близько 2,5 годин. Про це повідомляє Spiegel, передають Патріоти України. Зазнач...
"Видатний український розвідник, який розробляв карколомні операції із захоплення та знищення ворогів на їхній території і якому міг би позаздрити ізраїльський Моссад - Роман Червінський - сьогодні іменинник. Многая літа, пане полковнику!" - пише політ...