"Еволюція гривні": З чого все починалось (фото)

Офіційна українська валюта потрапила в обіг ще у далекому 1996 році. З того моменту вона досить сильно змінилась.

Купюра номіналом у 500 грн. Фото: Факти.

Уявіть, 100 українських гривень тоді були значною сумою, на яку можна було непогано скупитися (більше 62 доларів за тодішнім курсом),повідомляють Патріоти України з посиланням на Факти.

Зараз же 100 гривень – це близько 3 кг гречки, а 62 долари так і залишилися грошима, на які можна купити в Україні повний візок продуктів.

Як відомо, спочатку планували випустити купюри 3 гривні і 25 гривень, але потім замінили їх на 20 гривень та 2 гривні. Виглядали вони ось так.

До речі, у СРСР були купюри номіналом 3 і 25 замість 2 і 20 рублів.

Одна гривня у паперовому вигляді змінювала зовнішній вигляд тричі. Але на всіх українських банкнотах жодного разу не змінювалася особа, зображена на купюрі.

Одну гривню завжди прикрашав князь Київської Русі Володимир Великий.


У 2006 році гривню пофарбували у синьо-жовтий колір.

Купюра номіналом дві гривні змінювала дизайн всього двічі.

Як можна помітити, на банкноті зразка 2005 року у князя Ярослава Мудрого з’явилася борода.

Багато істориків тоді були обурені цією зміною, адже носіння бороди було властиво московським правителям, а Ярослав Мудрий був з вусами.

На 5 гривнях завжди зображували гетьмана Богдана Хмельницького в його знаменитій шапці з пером страуса. Банкнота завжди була пофарбована у сині тони. Чим новіші 5 гривень – тим світліше її дизайн.

Незважаючи на те, що зовнішній вигляд купюри міняли всього двічі, зміни у 5 гривнях досить відчутні.

Іван Мазепа на 10-гривневій купюрі був найяскравішим і чомусь фіолетовим.

Але з часом український гетьман “почервонів”, як і вся банкнота 10 гривень.

А ось 20 гривень з Іваном Франком стали зеленими.

До речі, оцініть ювілейну купюру до 160-річчя Івана Франка, яка була випущена у 2016-му. Цілком імовірно, ви могли її десь зустріти, адже тираж банкноти – 1 млн.


50 гривень змінювали дизайн всього один раз, але портрету Михайла Грушевського на них все-таки дісталося.

На версії 1996 року глава Української Центральної Ради з лисиною, а на оновленій банкноті вже з волоссям.

Тарас Шевченко на 100-гривневій купюрі помолодшав. Якщо 1996-го він був зображений у зрілому віці, то на новій купюрі Шевченко у розквіті сил.

До речі, на реверсі купюри ніяк не могли визначитися з малюнком. Спочатку там була Верховна Рада, але її швидко замінили Софійським собором.

У 2005-му на 100 гривнях був Дніпро. А вже на купюрі 2015 року зображено червоний корпус Національного університету імені Тараса Шевченка.

200 гривень з Лесею Українкою змінювали зовнішній вигляд тільки один раз, але нова купюра стала помітно більшою у розмірах. Старий зразок мав параметри 133х66, а новий – 148х75.

500 гривень з’явилися в Україні найпізніше – у 2006 році. На них зображений філософ Григорій Сковорода. Дизайн купюри змінювався двічі, але важко знайти розбіжності між старими і новими банкнотами.

У квітні 2016 року випустили новий зразок 500 гривень. Власне, ось він.

Можливо, українці побачать ще один номінал – 1000 грн. У Нацбанку поки не робили заяв про додавання банкноти в обіг. У грудні 2016-го глава НБУ Валерія Гонтарєва сказала, що питання введення купюри номіналом 1000 грн поки у таємниці.

Опублікував: Ярослав Степанов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Канцлер не хоче розголошувати деталі: Шольц та Зеленський розмовляли тет-а-тет близько 2,5 годин замість запланованих 30 хвилин, - Spiegel

вівторок, 3 грудень 2024, 15:28

Програма візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва передбачала 30-хвилинні переговори із президентом України Володимиром Зеленським, але лідери розмовляли віч-на-віч близько 2,5 годин. Про це повідомляє Spiegel, передають Патріоти України. Зазнач...

Де наш український Моссад? Святкує 50-річчя під домашнім арештом, - Тарас Чорновіл

вівторок, 3 грудень 2024, 15:05

"Видатний український розвідник, який розробляв карколомні операції із захоплення та знищення ворогів на їхній території і якому міг би позаздрити ізраїльський Моссад - Роман Червінський - сьогодні іменинник. Многая літа, пане полковнику!" - пише політ...