Доповідь депутата польського Сейму Малгожати Госевської, що містить докази військових злочинів Російської Федерації на території України, яку польські політики збираються представити в Гаазі в квітні 2016 року, буде використана як додатковий матеріал, основні ж докази зобов'язана надати українська сторона. Про це в прямому ефірі Обозревателя заявив екс-представник України в Раді ООН з прав людини Володимир Василенко, інформують Патріоти України.
"Ця робота, яку провела Малгожата Госевська, буде використана Міжнародним кримінальним судом в Гаазі, швидше, як додатковий матеріал, який свідчить про те, що представники Збройних сил Російської Федерації під час агресії проти України здійснюють військові злочини і злочини проти людства", - зазначив Василенко.
Експерт нагадав, що 4 лютого 2015 року Верховна Рада визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (Гаазького трибуналу) щодо ситуації, яка склалася внаслідок збройної агресії Росії проти України.
У вересні 2015 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав Міжнародному кримінальному суду в Гаазі заяву про визнання його юрисдикції щодо військових злочинів при вторгненні Росії на території України, починаючи з 20 лютого 2014 року. Тобто, таким чином, Україна частково визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу. Але притягнути до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді високопоставлених осіб Російської Федерації навряд чи вдасться, адже ця країна не ратифікувала Римський статут.
"Після того, як будуть доведені воєнні злочини, прокурор може висунути обвинувачення конкретним особам і видати ордер на їх арешт. Якщо обставини дозволяють, то арешт проводиться, якщо - ні, тоді задіюються міжнародні механізми. Росія юридично не зобов'язана видавати таку людину, оскільки вона не ратифікувала Римський статут і тим самим, навіть в разовому порядку, не визнала його юрисдикцію", - сказав він.
Василенко підкреслив, що саме українська сторона повинна зібрати доказ військових злочинів на Донбасі з боку Російської Федерації, а не сподіватися в цьому питанні на треті країни.
"Зібрати докази військових злочинів на Донбасі для передачі Міжнародному кримінальному суду в Гаазі - в компетенції українських правоохоронних органів. У мене немає інформації, як вони підійшли до цього питання, чи займалися вони ним комплексно і системно. У мене таке відчуття, що ця робота не проводилась належним чином", - підсумував експерт.
Російська влада ніяк не підтримує жителів Курщини, тож ними опікуються Збройні сили України. Вони надають місцевим гуманітарну допомогу: одяг, ліки, засоби гігієни, воду та їжу. Росіяни дякують нашим військовим за поміч і можливість контактувати зі сво...
В мережі активно ширили відео того, як російські окупаційні війська відправляють в атаку поранених бійців на милицях. Таким чином противник намагається виявити вогневі позиції Сил оборони. Такою думкою поділився керівник Центру протидії дезінформації п...