"Газпрому" сприяють Німеччина й Австрія. Потрібен гарний американський кийок, який влупив би і привів їх до тями" - експерт про будівництво "Північного потоку-2"

За його словами, Київ і Брюссель можуть домогтися того, що транзит російського газу і в майбутньому буде проходити по території України.

Ілюстрація:24 каналРеалізація проекту газопроводу "Північний потік – 2" багато в чому залежить від позиції США. Про це заявив у коментарі виданню Гордон президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передають Патріоти України.

"Сподіваюся, ухвалений проект постанови Верховної Ради у процесі доопрацювання довели до ладу, оскільки спочатку він був абсолютно безграмотним. Загалом це правильна позиція. Правда, звертатися потрібно було більш точково – до Європарламенту, парламентів країн – членів ЄС і НАТО.

Навіть якщо "Північний потік – 2" побудують, можна зупинити його експлуатацію. Ще один варіант – він працюватиме лише на половину потужності. Як це було тривалий час із першим "Північним потоком". Така ймовірність існує. Але наші заклики не відіграватимуть вирішальної ролі у цьому питанні.

Насамперед, вплинути на це можуть США. Не відкидаю, що американці хочуть дати "Газпрому" витратитися на будівництво "Північного потоку – 2", а потім пройдуться санкціями по підрядниках. А без них запустити роботу газопроводу нереально", – підкреслив Гончар.

За його словами, Київ і Брюссель можуть домогтися того, що транзит російського газу і в майбутньому буде проходити по території України.

"Якщо через нашу газотранспортну систему буде проходити третина експортованого Росією газу, це забезпечить мінімальний рівень рентабельності української ГТС. Поки російський газ іде через територію України, у "Газпрому" немає повного контролю над транзитом.

Тому вони і хочуть нас прибрати із цього процесу. Україна перешкоджає транзитній монополії "Газпрому" під час постачання газу в Європу. І за спільних зусиль Києва і Брюсселя можна зберегти транзит газу через Україну, нехай навіть і в менших обсягах. А взагалі ми бачимо, як "Газпрому" сприяють Німеччина й Австрія. Тому потрібен гарний американський кийок, який влупив би і тим самим привів до тями німців і австрійців", – зазначив Гончар.

Як відомо, проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м² газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.

Нинішній газопровід "Північний потік" складається із двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...