Гіперпетля - "п'ятий вид транспорту" від засновника Tesla

Засновник Tesla і SpaceX мільярдер-винахідник Ілон Маск представив проект Hyperloop ("Гіперпетля"), над яким сьогодні працюють дві компанії.

Hyperloop - Гіперпетля

Як повідомляється, в проекті "Гіперпетля" пасажирські капсули зможуть переміщатися по трубі зі швидкістю, близькою до швидкості звуку.

"Технічно реалізувати проект можна, наполягають представники двох компаній, що працюють над цим. Головна проблема полягає в тому, щоб він виявився комерційно вигідним", - пише видання.

На сьогодні, як зазначає видання, між двома компаніями - Hyperloop Transportation Technologies (HTT) і Hyperloop Technologies - напружена конкуренція.

HTT планує протягом трьох років побудувати в Каліфорнії трек довжиною 8 км, по якому можна було б перевозити пасажирів, а Hyperloop Technologies зараз будує тестовий трек на північ від Лас-Вегаса.

"Ми можемо побудувати "Гіперпетлю" сьогодні, тільки це буде занадто дорого", - говорить Броган Бамброган, співзасновник і технічний директор Hyperloop Technologies.

Маск спочатку припускав, що капсули будуть парити за допомогою стисливого компресорами повітря, подібно деяким столам для аерохоккею.

У Hyperloop Technologies раніше розглядали цей метод, але обидві компанії зараз схиляються до технології магнітної левітації, яка вже використовується для поїздів на магнітній подушці (маглева). У цьому випадку для підйому вагонів зазвичай використовуються потужні електромагніти, що вимагають багато енергії і іноді дорогі системи охолодження.

У HTT і Hyperloop Technologies стверджують, що можуть скоротити витрати за допомогою постійних магнітів, що вимагають значно менше енергії. Але ефективність цієї технології ще не доведена.

За оцінками Маска, будівництво Hyperloop між Сан-Франциско і Лос-Анджелесом обійдеться в 6 млрд доларів (або близько 7 млн доларів за один км), що більш ніж в десять разів дешевше будівництва високошвидкісної залізниці на цьому маршруті.

Експерти та представники Hyperloop Technologies вважають оцінку Маска низькою. У HTT заявляють, що можуть побудувати трек за 3,1-12,5 млн доларів за 1 км.

Як пише видання, появі поїздів, схожих на Hyperloop, вже заважали фінансові та політичні реалії.

Керівники обох компаній впевнені, що перші повномасштабні Hyperloop будуть побудовані за межами США, а також для цього потрібна урядова підтримка.

Обидві компанії розповіли, що провели попередні переговори з урядами більш ніж десяти країн, включаючи Китай, Індію і Великобританію, про будівництво Hyperloop до 2020 року.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Командир - козлина! Отправил на штурм, а себе забрал карту з деньгами и купили себе машину" - полонений окупант (відео)

понеділок, 29 квітень 2024, 8:40

Ростовцев Дмитро Володимирович, 20.07.1980, Саратовська область, 27-а стрілецька дивізія. . Командир обдурив, відправивши на штурм, забрав банківську картку солдата і купив собі на ці кошти авто. Ростовцеву вдалося втекти з розташування, але кордон пе...

Великі жертви не допомогли: Відхід Сил оборони з позицій не сприяє швидким тактичним успіхам росіян – ISW

понеділок, 29 квітень 2024, 8:24

Експерти Інституту вивчення війни вважають, що відхід Сил оборони з позицій від Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки не сприяє росіянам у швидкому досягненні тактичних успіхів, і окупанти навряд чи зможуть досягти глибшого оперативно значущого проникн...