Гіперпетля - "п'ятий вид транспорту" від засновника Tesla

Засновник Tesla і SpaceX мільярдер-винахідник Ілон Маск представив проект Hyperloop ("Гіперпетля"), над яким сьогодні працюють дві компанії.

Hyperloop - Гіперпетля

Як повідомляється, в проекті "Гіперпетля" пасажирські капсули зможуть переміщатися по трубі зі швидкістю, близькою до швидкості звуку.

"Технічно реалізувати проект можна, наполягають представники двох компаній, що працюють над цим. Головна проблема полягає в тому, щоб він виявився комерційно вигідним", - пише видання.

На сьогодні, як зазначає видання, між двома компаніями - Hyperloop Transportation Technologies (HTT) і Hyperloop Technologies - напружена конкуренція.

HTT планує протягом трьох років побудувати в Каліфорнії трек довжиною 8 км, по якому можна було б перевозити пасажирів, а Hyperloop Technologies зараз будує тестовий трек на північ від Лас-Вегаса.

"Ми можемо побудувати "Гіперпетлю" сьогодні, тільки це буде занадто дорого", - говорить Броган Бамброган, співзасновник і технічний директор Hyperloop Technologies.

Маск спочатку припускав, що капсули будуть парити за допомогою стисливого компресорами повітря, подібно деяким столам для аерохоккею.

У Hyperloop Technologies раніше розглядали цей метод, але обидві компанії зараз схиляються до технології магнітної левітації, яка вже використовується для поїздів на магнітній подушці (маглева). У цьому випадку для підйому вагонів зазвичай використовуються потужні електромагніти, що вимагають багато енергії і іноді дорогі системи охолодження.

У HTT і Hyperloop Technologies стверджують, що можуть скоротити витрати за допомогою постійних магнітів, що вимагають значно менше енергії. Але ефективність цієї технології ще не доведена.

За оцінками Маска, будівництво Hyperloop між Сан-Франциско і Лос-Анджелесом обійдеться в 6 млрд доларів (або близько 7 млн доларів за один км), що більш ніж в десять разів дешевше будівництва високошвидкісної залізниці на цьому маршруті.

Експерти та представники Hyperloop Technologies вважають оцінку Маска низькою. У HTT заявляють, що можуть побудувати трек за 3,1-12,5 млн доларів за 1 км.

Як пише видання, появі поїздів, схожих на Hyperloop, вже заважали фінансові та політичні реалії.

Керівники обох компаній впевнені, що перші повномасштабні Hyperloop будуть побудовані за межами США, а також для цього потрібна урядова підтримка.

Обидві компанії розповіли, що провели попередні переговори з урядами більш ніж десяти країн, включаючи Китай, Індію і Великобританію, про будівництво Hyperloop до 2020 року.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...