Дзеркальна терапія полягає в наступному: людина, що пережила ампутацію руки і страждає від фантомних болів, кладе здорову руку напроти дзеркала і бачить, нібито у неї дві руки. Після вона має, наприклад, стукати пальцем здорової руки по столу - і через якийсь час він починає відчувати (бачачи це в дзеркалі), що стукають пальці обох рук, тобто починає відчувати і ампутовану руку. Така терапія дозволяє людині як би «розпрямити» її і позбутися від фантомних болів, пояснюють Патріоти України.
В експерименті делаверських дослідників видно, як у піддослідному борються два види чутливості - проприоцептивна (відчуття свого тіла в просторі, завдяки якому ми, наприклад, можемо з закритими очима торкнутися кінчика носа) і зорова. Зір говорить людині, що ліва рука знаходиться поруч з правою, тоді як проприоцептивно вона цього не відчуває.
Виникає конфлікт. Зазвичай в ньому «перемагає» зір, оскільки він більш виразний. Однак в дослідженні, відзначають автори, мозок випробуваного враховував і додаткову інформацію, витікаючу від біомеханічних протиріч у відчутті схеми тіла, і використовував її для вирішення сенсорного конфлікту.
Надалі дослідники планують використовувати функціональне МРТ-сканування голови людини «в дзеркальній коробці», щоб розуміти, які відділи мозку активні під час виконання завдання. Це, за словами вчених, дозволить поліпшити методи терапії пацієнтів з мозковими порушеннями, що виникають при інсульті, хронічному болі та інших розладах, а також допоможе вдосконалити технологію протезування.
У своєму свіжому звіті ISW повідомляє, що українські війська зміцнили свої позиції в районі південного сходу Новоекономічного, неподалік Покровська. Дослідники підтверджують цей успіх завдяки геолокаційним відеозаписам, оприлюдненим 16 липня, передають...
18 липня за новим церковним календарем (31 липня - за старим) - день пам'яті святого мученика Еміліана, який загинув за віру. У народі день дістав назву Омелянів. 18 липня за старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Євсевія, єписк...