Якщо цілий день працювати за комп'ютером, очі до вечора сильно втомлюються. Багатьом знайоме відчуття, коли очі "сверблять", у когось до вечора починається головний біль, а всі об'єкти на відстані здаються дещо розмитими. Це симптоми "комп'ютерного зорового синдрому" — дуже поширеного стану. За статистикою, від нього страждають до 60% населення розвинених країн, передають Патріоти України.
Прояви цього синдрому можуть початися, якщо ви проводите за комп'ютером або дивитесь на екран телефону більше 2 годин на день. Але ж нині з урахуванням роботи і смартфонів багато хто дивиться на екран і по 10-12 годин!
Втім, щоб мінімізувати дискомфорт, досить зробити всього кілька простих кроків.
Збільшіть текст
Дрібний текст змушує вас мружити очі і наближати обличчя до екрану. Це призводить до втоми очей і головного болю, а іноді і до викривлення хребта. Збільшіть шрифт і додайте контрастності, щоб читати стало простіше.
Не забувайте кліпати
Коли ми дивимося на екран, ми часто забуваємо кліпати, і очі пересихають. При цьому кліпання — процес несвідомий, і замислюватися про нього складно. Але постарайтеся все-таки іноді кліпати цілеспрямовано. Інший спосіб підтримати комфорт очей — зволожуючі краплі.
Налаштуйте яскравість
Відблиски на екрані викликають напругу очей і головний біль. Можна відрегулювати яскравість, щоб вам було максимально зручно читати. Можна також купити спеціальну плівку.
Дотримуйтеся правила 20/20
Після 20 хвилин роботи відведіть погляд від екрану і 20 секунд дивіться на що-небудь віддалене. Добре, якщо воно буде не менш, ніж у 6 метрах від вас. Навколо очей є м'язи, які керують положенням очей і допомагають фокусуватися на об'єктах, що знаходяться на різній відстані — але якщо цілий день дивитися на екран, цим м'язам стає складно адаптуватися, коли ми починаємо рухатися.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...