"Якщо мер хоче, він може", - нардеп про знесення надбудови на Будинку профспілок у Києві

Будь-який спір між забудовником і громадою може бути вирішений у суді за участі представників київської влади, запевняє Ігор Луценко.

Суд постановив ліквідувати у столиці надбудову над Будинком профспілок. Ілюстрація:nv.ua

"Вітаю усіх, для кого будинок профспілок, Майдан - місце особливе. Є #перемога!" - пише у своєму Facebook нардеп Ігор Луценко, передають Патріоти України.

Щойно міська влада виграла Вищий госпсуд у справі про незаконну надбудову над будинком профспілок, що на Хрещатику. Рідко таке трапляється, тому хочу привітати КМДА та особисто мера Віталія Кличка з перемогою. Курс - правильний.

Журналістам, активістам, постраждалим від забудовницького свавілля варто зрозуміти на цьому прикладі, що на сьогодні суд (і здебільшого тільки суд) є тим механізмом, котрий дає можливість міській владі відстоювати інтереси киян у будівельно-архітектурних конфліктах.

Ми, на прикладі цього судового рішення, бачимо - якщо мер хоче, то він може. Подяка Кличку, що відгукнувся на звернення депутатів, зокрема, на моє (про це я писав меру ще з 2014 року).

Було б радісно б побачити продовження цієї роботи, початої юристами міської влади. Було б прекрасно пересвідчитися, що інші скандальні надбудови також не залишаться поза увагою. І не тільки надбудови, а й незаконні забудови взагалі.

Приміром, очевидною ганьбою та потребуючою уваги юристів Кличка є надбудова двох поверхів над прибутковим будинком Ханенків по вулиці Терещенківській, 13 - ця будівельна афера спотворила фон для пам'ятника Шевченку Крім того, є ще Музейний провулок, вулиця Мазепи, тощо.

Ще раз підкреслю - будь-який спір між забудовником і громадою може бути вирішений у суді за участі представників київської влади, тому саме судову роботу треба вимагати від мешканців будівлі 36 на Хрещатику.

***

До речі. 14 жовтня 2014 року було прийнято ряд суперечливих законів, котрі перешкоджають громаді, зокрема, повертати награбоване - землю, комунальне майно та виправляти наслідки архітектурного свавілля. Механізм простий - закон тепер вимагає мито, як відсоток від вартості позову. А оскільки бюджети держорганів та органів місцевого самоврядування вкрай лімітовані, то і можливості подавати в суд штучно обмежуються.

Ряд депутатів ВР (зокрема, автор цих рядків) підготували відповідний законопроект, щоб усунути безглузді перепони у відстоюванні прав держави та місцевого самоврядування - сподіваюсь, усі мої колеги зрозуміють необхідність таких реформ, і їх підтримають.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...