"Вітаю усіх, для кого будинок профспілок, Майдан - місце особливе. Є #перемога!" - пише у своєму Facebook нардеп Ігор Луценко, передають Патріоти України.
Щойно міська влада виграла Вищий госпсуд у справі про незаконну надбудову над будинком профспілок, що на Хрещатику. Рідко таке трапляється, тому хочу привітати КМДА та особисто мера Віталія Кличка з перемогою. Курс - правильний.
Журналістам, активістам, постраждалим від забудовницького свавілля варто зрозуміти на цьому прикладі, що на сьогодні суд (і здебільшого тільки суд) є тим механізмом, котрий дає можливість міській владі відстоювати інтереси киян у будівельно-архітектурних конфліктах.
Ми, на прикладі цього судового рішення, бачимо - якщо мер хоче, то він може. Подяка Кличку, що відгукнувся на звернення депутатів, зокрема, на моє (про це я писав меру ще з 2014 року).
Було б радісно б побачити продовження цієї роботи, початої юристами міської влади. Було б прекрасно пересвідчитися, що інші скандальні надбудови також не залишаться поза увагою. І не тільки надбудови, а й незаконні забудови взагалі.
Приміром, очевидною ганьбою та потребуючою уваги юристів Кличка є надбудова двох поверхів над прибутковим будинком Ханенків по вулиці Терещенківській, 13 - ця будівельна афера спотворила фон для пам'ятника Шевченку Крім того, є ще Музейний провулок, вулиця Мазепи, тощо.
Ще раз підкреслю - будь-який спір між забудовником і громадою може бути вирішений у суді за участі представників київської влади, тому саме судову роботу треба вимагати від мешканців будівлі 36 на Хрещатику.
***
До речі. 14 жовтня 2014 року було прийнято ряд суперечливих законів, котрі перешкоджають громаді, зокрема, повертати награбоване - землю, комунальне майно та виправляти наслідки архітектурного свавілля. Механізм простий - закон тепер вимагає мито, як відсоток від вартості позову. А оскільки бюджети держорганів та органів місцевого самоврядування вкрай лімітовані, то і можливості подавати в суд штучно обмежуються.
Ряд депутатів ВР (зокрема, автор цих рядків) підготували відповідний законопроект, щоб усунути безглузді перепони у відстоюванні прав держави та місцевого самоврядування - сподіваюсь, усі мої колеги зрозуміють необхідність таких реформ, і їх підтримають.
За місяць до дострокового припинення депутатських повноважень Олесь Довгий обсипав розкішними подарунками свою цивільну дружину Ірину Міненко. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на відомості реєстрів декларацій та нерухомого майна, передають Патр...
Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка запрошувала на своє весілля російського диктатора Володимира Путіна, а потім і переїхала до Росії сама, похвалилася своїм візитом до церкви У храм вона для чогось взяла свого кота. Про це ...