Зараз головні радники президента Трампа наблизилися до мети, яка на початку його президентства здавалася недосяжною - запуск програми постачань американської зброї вартістю мільйони доларів українським збройним силам, які знаходяться в скрутному становищі. Про це йдеться на сайті BuzzFeedNews, передають Патріоти України, продовжуючи:
Президент, чиї колишні наближені з виборчого штабу в 2016 році викреслили з платформи Республіканської партії пункти в підтримку поставок зброї в Україні, з самого початку не збирався легко погодитися на таку ідею.
Якщо такі заходи будуть схвалені, Москва, ймовірно, впаде у сказ, і надії Трампа на поліпшення зв'язків з колишнім супротивником по холодній війні виявляться під загрозою. Ключові союзники США, в тому числі Німеччина, виступають проти такого рішення, побоюючись, що воно спровокує Росію на посилення військової інтервенції в Україні за допомогою застосування способів, які складно контролювати.
Але американські чиновники повідомили виданню, що розрекламують цю ідею в такій формі, що президент, на їх погляд, дасть добро виділити 40-50 млн доларів на озброєння країни, понівеченої війною, в тому числі на потужні протитанкові ракети Javelin.
Чиновники сказали, що пропозиція, можливо, буде представлена президенту в найближчі тижні. За їх словами, ключ до того, щоб умовити Трампа, - зобов'язати Україну сплатити хоча б частину цієї техніки, а також зобразити поставки зброї як крок до "досягнення миру" в ході трирічного конфлікту Києва з сепаратистами, яких підтримує Росія.
Це повинна бути взаємовигідна угода для Трампа, - сказав в інтерв'ю виданню неназваний високопоставлений співробітник Держдепартаменту. - Україна витрачає на оборону майже 7% свого ВВП, тому розумно очікувати, що Україна це оплатить.
Виданню не вдалося самотужки підтвердити правильність названої чиновником Держдепартаменту цифри. Однак в серпні звучали заяви Олександра Турчинова, високопоставленого чиновника оборонного сектора України, про те, що Київ планує витратити не менше 5% свого ВВП на оборону, що більш ніж в два рази перевищує норму, визначену для країн - членів НАТО для внесення в загальний оборонний бюджет блоку.
Вимога, щоб Україна сплатила постачання озброєнь, - не ідеальний варіант для Києва, який знаходиться в ситуації безгрошів'я, при тому, що він має в своєму розпорядженні союзниками на Капітолійському пагорбі, які охоче профінансували б ці витрати. У вересні Конгрес США схвалив рішення про надання Україні 500 млн. доларів в якості допомоги в області безпеки, в тому числі на поставку зброї. Однак джерело, знайоме з ходом обговорень, повідомило, що часткова відповідальність за те, що у Трампа сформувався інтерес до транзакційних угод, лежить на президенті України Порошенку.
"Порошенко став жертвою своєї ж риторики", - сказало джерело. - Він кілька разів говорив Трампу, який сильний партнер Україна, її економіка і витрати на оборону збільшуються. Ну і Трамп наче задумався: "А що дасть ця угода американському народу?".
В кінці вересня, коли Трамп зустрічався з Порошенком в кулуарах Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, високопоставлені американські чиновники почали промацувати, як їх президент відноситься до поставок зброї в Україну. Тоді Трамп сказав: "Я просто хочу, щоб був мир". Прихильники поставок зброї скористалися цією нагодою, щоб заявити: ракети Javelin посприяють цій справі, стримуючи подальшу російську агресію.
Таку думку поділяють найближчі радники Трампа, в тому числі міністр оборони Меттіс і держсекретар Тіллерсон. За поставки зброї публічно висловився в суботу Курт Волкер, спецпредставник Держдепартаменту з питань української кризи.
У п'ятницю ABC News повідомила, що Рада національної безпеки США минулого вівторка попередньо рекомендував надати Україні "дотаційний пакет" допомоги в сфері безпеки, в тому числі зброю. Поінформовані джерела заявили, що нарада у вівторок, яка згадувалася в повідомленні, стосувалася іншого рішення про озброєння, який не мав відношення до України. Вони також сказали, що якщо пакет поставок буде схвалений, прямий грант малоймовірний і буде проведена купівля-продаж того чи іншого типу.
"Я чув, що Трамп не виступатиме проти надання зброї, але він хотів би, щоб за неї заплатили", - сказав Джон Гербст, експерт по Україні в Atlantic Council, - Я думаю, що в якийсь момент в теперішній низці подій, виникне необхідність внесення деякої плати за те, що дають США".
Як зазначив у понеділок якийсь американський чиновник, у випадку Трампа вірніше спрацює обгрунтування необхідності поставок зброї на основі грошової угоди, ніж звернення до аморфних понять про захист світового порядку, встановленого після Другої світової війни, і захист цінностей ліберальної демократії.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...