34-річний військовослужбовець-контрактник 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького Євген Межевий отримав удар, звідки не чекав, - дружина втекла з коханцем. Залишила на чоловіка маленьких сина і дочок, з сумом зазначають Патріоти України. Восьмирічного Матвія, трирічну Святославу і півторарічну Олександру, - жінка ... забрала з собою картку банку для отримання соціальної допомоги на дітей. Не погребувала прихопити і гроші за продане на Донбасі майно (сім'я солдата - вимушені переселенці з-під Маріуполя). Через відсутність коштів Євген не зміг навіть викупити посилки з дитячими ліжечками, одягом і постіллю, які прийшли звідти.
Якимось дивом Євгену з дітьми, тестем і тещею, які також переїхали до нього зі сходу, вдалося зібрати трохи коштів і зняти житло в приватному будинку під Яворовом за дві з половиною тисячі гривень на місяць- Звідки брати гроші, не знаю, та й дров вже немає, а за газ нема чим платити, - розповідає Євген Межевий. - Батьки дружини сплять з Олександрою на вузькому дивані, а я зі старшими дітьми Святославою і Матвієм на підлозі - на килимку, без подушок. Вкриваю дітей своїм солдатським бушлатом, грію їх собою.
З ним намагалися заводити розмову про те, щоб відправити дітей до інтернату. Відмовився категорично: «Сам знаю, що таке сирітство. З 13 років живу самостійно - батьки кинули».Завдяки допомозі волонтерів та небайдужих людей сім'я переселенця Євгена Межевого забезпечена на перших порах їжею і одягом. А соціальні служби пообіцяли солдату підшукати ще й житло.
Вражає, але, потрапивши в біду, сім'я не просила про допомогу. Однак про цю сумну історію дізналося багато людей. Командування надало Євгену відпустку і вирішило деякі його фінансові проблеми. Незнайомі люди дали новий диван, військові, які повернулися з Донбасу, - дитячі ліжечка. Люди несли, що могли: ліжка, ковдри, продукти, одяг, дрова.
- Почувши про сім'ю Межевого, ми кинулися збирати допомогу, - розповідає відома львівська волонтер Ганна Юник. - Львів'яни відгукнулися. Щиро дякую: Назару Палідовичу, який від «Галицької Здоби» передав печиво і хліб; Уляні Кузик - за речі, ковдри та іграшки; Христині - за консервацію, одяг і гроші; Вікторії - за фрукти та іграшки; Андрію Посікірі - за ліжко та іграшки; Лілі - за одяг; Роману Чорнобаю - за те, що допоміг все це відвезти багатодітному батьку. Мене інше вражає: де наша влада і депутати? Невже не можна побудувати в Яворові хоч один сімейний гуртожиток для безквартирних військових ?!
Волонтер Надія Лаган посприяла, щоб Євген поїхав до Львова в Центр допомоги сім'ям учасників АТО Народної самооборони Львівщини і вибрав для дітей все необхідне.
- Дерев'яна конячка, яка так сподобалася маленькій Святославі, була передана нам з Австрії, - каже Надя. - Вона ручної роботи волонтера Марини Бівальд з товариства «Ангели милосердя», яке знаходиться в Інсбруку.
Місцева Державна служба з надзвичайних ситуацій виділила солдату дрова.
- Я був такий щасливий, коли поспішав додому з тачкою дрів, - усміхається Євген.
Проблемами сім'ї зайнявся і Яворівський районний центр соціальної служби, який пообіцяв забезпечити дівчаток місцями в дитячому садку, а хлопчика прилаштувати до школи.
А недавно в сім'ю прийшла нова біда.
- Думав, що всі неприємності вже позаду, але тут чергова проблема: господиня будинку заявила, що ми можемо тут проживати тільки до 4 березня, - розгублено розводить руками Женя.
- Будемо шукати їм нове житло, - говорить директор соціальної служби Наталія Вдовенко. - Сподіваюся, до березня встигнемо. Добре б зняти квартиру в 53-му військовому містечку: там і до служби Євгену два кроки, і для дітей є школа з садком.
Дуже хочеться, щоб у цій історії було хороше продовження. Ми ж то всі люди, тому й не залишимося байдужими?
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...