Індія тіснить Китай у гонитві за світовим лідерством

​Індія за кількістю транснаціональних корпорацій готується обійти напористий Китай.

Щорічні інвестиції індійських бізнес-гігантів в закордонні активи становлять десятки мільярдів доларів, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Новое Время».

Сьогодні топ-менеджер Google, 43-річний Сундар Пічаї, - один з плеяди успішних індійців, які займають ключові посади в найбільших компаніях світу. Серед них - глава Microsoft Сатья Наделла, генеральний директор PepsiCo Індра Нуйі і президент MasterCard Аджайпал Сінгх Банга.

До того ж в останні десятиліття Індія не тільки забезпечує першорядними кадрами іноземні корпорації, але і все більше будує власні мультинаціональні компанії.

Світовий успіх чекає не тільки індійські ІТ-компанії, але і фармацевтів, а також представників важкої промисловості і ринку FMCG (товари повсякденного попиту), вважають експерти.

Лідерство Індії підтверджують капіталовкладення її компаній: сьогодні індійські бізнесмени тільки на угоди злиття і поглинання витрачають більше $60 млрд на рік. В результаті аналітики міжнародної консалтингової та аудиторської корпорації PricewaterhouseCoopers прогнозують, що до 2024 року Індія стане чемпіоном серед країн, що розвиваються за кількістю мультинаціональних компаній, яких тут буде на 20% більше, ніж в Китаї.

Хвилі глобалізації

До початку 2000-х індійська промисловість підтвердила свою здатність відповідати світовим стандартам, каже Трідівеш Сінгх Майні, політичний аналітик з Нью-Делі, співробітник Глобального університету Джиндал. Тоді ж свої закордонні офіси відкрили індійські ІТ-гіганти Infosys, TCS, Tech Mahindra.

Третя хвиля міжнародної бізнес-експансії вважається найбільш активною. З 2003 по 2012 рік індійські компанії інвестували в розширення за кордоном більш $344 млрд, підраховують в своєму дослідженні Індійський шлях до глобального зростання аналітики міжнародної консалтингової компанії Accenture. Значна частина інвестицій вирушила в США, Великобританію, Німеччину, Бельгію та Нідерланди.

У червні 2017-го ArcelorMittal, компанія, що належить другому найбагатшому індійцеві Лакшмі Мітталу, виграла право на придбання італійського Ilva, найбільшого в Європі сталеливарного заводу.

Сьогодні ArcelorMittal забезпечує роботою 200 тис. осіб в 60 країнах світу.

Не збавляє темпів в освоєнні нових ринків і промислова Tata Group.

Півроку тому її підрозділ Tata Communications став найбільшим акціонером голландської телекомунікаційної компанії Teleena після того, як набула 35% її акцій.

Десятиліття тому Tata заявила про себе світові, зробивши одразу дві знакові угоди - купила британсько-нідерландську Corus за $11 млрд, а потім за $2,3 млрд придбала у американської Ford Motor Company британські марки Jaguar і Land Rover.

У 2010 році: індійська Mahindra & Mahindra заплатила $368 млн за контрольний пакет акцій корейської SsangYong Motor Company.

Козирні карти

Саме технологічні компанії, а також банки превалюють серед 58 індійських компаній, які увійшли до рейтингу найбільших публічних компаній світу Forbes Global 2000. IТ-індустрія Індії фігурує і серед найбільш перспективних для світової експансії галузей. В один ряд з нею експерти ставлять фармацевтику, металургію, виробництво товарів FMCG і ювелірних виробів.

На користь бізнесменів з Індії грають їх управлінські таланти. На думку експертів, індійський ринок вчить місцевих менеджерів працювати в складних умовах, і вони легко вирішують найбільш непрості завдання. До того ж, знайти керівників для своїх іноземних підприємств індійцям просто за рахунок великої діаспори. В ООН 16-мільйонну індійську діаспору називають найбільшою в світі.

Потужний кадровий ресурс визріває і в самій Індії, де до 2025 року проживатиме чверть населення планети працездатного віку. Це будуть високоосвічені, ті, що говорять на декількох мовах і недорогі фахівці, прогнозують в міжнародній консалтинговій та аудиторській компанії KPMG.

Зони росту

Поки Індія займає невисоке 130-е з 190 місць в рейтингу економік по сприятливості умов ведення бізнесу Doing Business. Втім, за останні два роки країна поліпшила свій результат на 12 позицій.

Своєю метою глава індійського уряду бачить включення країни в топ-50 рейтингу Doing Business. Для цього він вже запустив програму Start-Up India, яка передбачає спрощення кредитування і оформлення державних дозволів для індійських компаній не старше семи років і з річним оборотом менше $3,9 млн. А також кампанію з розвитку підприємництва в сільській місцевості та серед жіночого населення.

У той же час, підприємцям-початківцям та творцям стартапів як і раніше непросто отримати кредит. Серед чинників, що гальмують економічний розвиток Індії, аналітики називають систему освіти і гендерну дискримінацію.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Жінка розповіла, як її місяцями переслідував "гоблін". Що той вчиняв та як вдалось позбутись містичної, злої істоти

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:45

Жінка стверджує, що її місяцями переслідував "гоблін", а позбутись його вдалось лише після відвідування чаклунської крамниці та специфічного ритуалу, передають Патріоти України з посиланням на Daily Star. Героїню звати Джордан. Вона поділилася відео зі...

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...