Санкції проти Росії не принесли Заходу бажаних політичних результатів, а антикремлівський фронт в ЄС стає хитким. Про це пише Der Spiegel, передають Патріоти України з посиланням на Корреспондент.
Пропозицію президента Росії Володимира Путіна Євросоюзу про зняття зворотніх санкцій Москви, в разі зрушень в мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі, автор статті називає спритним ходом, так як вона "ставить все з ніг на голову": санкції боляче б'ють по економіці Росії, в той час як російські санкції практично не відчуваються.
Путін закликає натиснути на Київ для виконання мінських угод, хоча саме позиція Москви є головною перешкодою на шляху мирного врегулювання в Україні, зазначає автор. Відзначається, що офіційно санкції можуть бути зняті тільки за умови реалізації мінських угод.
Але сьогодні, на думку автора, на таку перспективу мало що вказує: країни Східної Європи наполягають на жорсткій лінії у відносинах з Москвою, але Німеччина, Італія і Франція виступають сьогодні за поступове ослаблення санкцій.
"Москву можна спонукати на поступки за допомогою невеликих заохочень ... Якщо в економічному плані санкції відчутно вдарили по Росії, то політичний ефект досі відсутній", - робить висновок автор.
Також наводиться думка доктора економічних наук Костянтина Холоділіна з німецького інституту економічних досліджень DWI Berlin, який стверджує, що санкції лише посилять вороже ставлення росіян до ЄС, що дозволить Путіну і надалі відволікати росіян від внутрішніх проблем за допомогою агресивної зовнішньої політики.
Автор зазначає, що по Україні з моменту введення санкцій у 2014 році Росія не відступила ані на міліметр, а замість цього Путін почав сирійську операцію, його бойові літаки регулярно провокують НАТО і він також постачає Ірану високотехнологічні системи ППО. Нинішнє продовження санкцій може стати останнім, вважає автор.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...