У цьому світі сирійський народ вітає російські бомбардування – включно з тими, в ході яких гинуть десятки мирних людей разом із дітьми, а Башар Асад вже роздумує, коли саме він завершить завоювання Сирії. На тлі розімлілих від вдячності європейських дипломатів, які тішаться з того, що "прийшов Путін і все вирішив".
У цьому ж світі конфлікт на Донбасі встиг перетворитись зі "злочинів кривавої хунти" на неприємне непорозуміння між двома знову "братськими" народами. Для завершення якого Україні треба погодитись на виконання своїх зобов’язань, зафіксованих у Мінських угодах – і на невиконання Росією своєї частини. На чому всі й повинні помиритись, погодившись, що "Кремлю – все, а Києву – закон".
І ось у Мюнхені цей світ зіткнувся з іншою, невідцензурованою і невідредагованою реальністю. Цієї миті раптом з'ясувалось, що між ними немає практично нічого спільного. "Я хочу сказати Росії, що бомбардування мирного населення та помірної опозиції не здатне призвести до позитивного результату у вирішенні кризи в Сирії!" – заявив Медведєву французький прем’єр Мануель Вальс.
Не демонструючи жодної готовності не те що "проявляти мужність" і каятись у антиросійських санкціях, а навіть просто чемно вислуховувати дурниці глави комітету Держдуми у закордонних справах Олексія Пушкова про російсько-французьку співпрацю по Сирії. Якої поки немає – і не факт, що вона з'явиться в осяжному майбутньому.
А керівник німецького МЗС Франк-Вальтер Штайнмаєр, роздумуючи про блискавичні 44-хвилинні "переговори у мінському форматі", раптом заявив, що "від вирішення конфлікту на Сході України ми все ще далекі". Мінські домовленості – є, "готовність" всіх сторін конфлікту їх дотримуватись – теж ніби є, а до миру ще, м’яко кажучи, далеченько. Як далеченько і до відміни антиросійських санкцій, якою той мир мав би супроводжуватись.
У відповідь на жахливий тріллер Медвєдєва про "нову холодну війну", який, схоже, мав усіх налякати, президент Литви Грибаускайте резонно зауважує, що події в Україні чи Сирії, насправді, свідчать про перехід з війни "холодної" – до гарячої.
Складно сказати, як саме в Кремлі відреагують на це зіткнення реальностей. Можливо, продовжать вдавати, що все йде по плану. А може, остаточно скотяться до синдрому "обложеної фортеці" і оголосять всіх довкола ворогами. Час покаже.
Питання лиш в тому, як нам не скотитись у власну паралельну реальність. В якій президент Петро Порошенко робить у Мюнхені заяву про те, що "я намагаюся побудувати антикорупційну систему, зробити прозору систему, ... хочу побудувати незалежний суд, без корупції, незалежний від політичного впливу". І тут думки щодо існування паралельної реальності виникають вже в українців.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...