Хіти тижня. "Їх безліч. Усі пов'язані або з "боротьбою пам'ятей", або з будівельними проектами", - історик розвінчав міфи про розстріли в Бабиному Яру

Безліч міфів продукується навколо Бабиного Яру та місць масових розстрілів. Для чого і чому - пояснив історик.

Розстріл у Бабиному ЯруПро це в інтерв'ю "Обозревателю" заявив секретар Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, історик і києвознавець Віталій Нахманович, повідомляють Патріоти України.

"Їх безліч. Усі міфи про цю трагедію пов'язані або з "боротьбою пам'ятей", або з будівельними проектами. Отже, є ціла група "територіальних" міфів, пов'язана з місцями розстрілів і поховань. Вони продукуються через плани забудови. Коли хочуть побудувати якийсь новий об'єкт, то намагаються довести, що будівництво планується не в Бабиному Яру або на одному з численних кладовищ, які його оточують", - зазначив Нахманович.

За його словами, такі міфи стали продукувати в роки незалежності, адже за радянських часів це нікого не хвилювало.

"Інший комплекс міфів стосується різних груп, яких розстрілювали: євреїв, циган, військовополонених, націоналістів тощо. Ті, хто хоче "окремої пам'яті" для кожної групи, доводить, що їх розстрілювали і ховали в різних місцях. Хоча це абсолютно нічим не підтверджується. Можливо, тільки душевнохворих вбивали ближче до лікарні.

Інші міфи пов'язані з кількістю убитих - у цілому і за категоріями", - пояснив історик.

Він підкреслив, що тут є два аспекти.

"Перший стосується не тільки Бабиного Яру та Голокосту. Поширена думка: чим більшу кількість жертв вказати, тим страшнішою буде трагедія, тому, замість найбільш реальної цифри в 90-100 тисяч загиблих, називають 200, 300 тисяч. Інший аспект - "змагання жертв". Для багатьох важливо, щоб жертв Голокосту було більше, ніж жертв Голодомору, і навпаки", - сказав Нахманович.

Крім того, історик розповів про спекуляції на тему: скільки розстріляли євреїв і неєвреїв.

"Хоча точної цифри ми вже ніколи не з'ясуємо, але за всіма науковими оцінками із загальної кількості жертв дві третини були євреями. Однак, оскільки йде "змагання" за статус "володаря пам'яті" Бабиного Яру і розпорядника самої меморіальної території, продукуються міфи про те, що євреїв нібито загинуло набагато менше, ніж насправді. або, навпаки, що всі або майже всі жертви Бабиного Яру - виключно євреї", - підсумував експерт.

29 вересня виповнилося 76 років з дня розстрілів в Бабиному Яру.

Джерело

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

США передумали передавати Україні ракети APKWS проти "шахедів", - ЗМІ

субота, 12 липень 2025, 20:50

Через те, що Росія останнім часом значно збільшила кількість безпілотників під час масованих атак, триває пошук ефективних засобів для збиття ворожих дронів. Україна розраховувала, що в цьому питанні допомогли б високоточні ракети американського типу A...

"В квартирі мені затісно": Учасниця МастерШеф Даша Євтух показала будинок, який винаймає з чоловіком-депутатом на Київщині (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 20:38

Зірка кулінарного шоу МастерШеф, блогерка і зірка TikTok Даша Євтух провела екскурсію будинком, який орендує з чоловіком, депутатом Полтавської міської ради Олександром Глазовим під Києвом. В інтерв'ю Аліні Доротюк Євтух і Глазов розповіли, що переїхал...