"Лише факти" - пише у своєму Fаcebook політолог Петро Олещук, передають Патріоти України, продовжуючи:
Як відомо, 15 листопада відбулася зустріч В. Путіна та В. Медведчука, за підсумками якої російський лідер погодився допомогти з обміном полонених за формулою "всіх на всіх".
І, що характерно, досить швидко почав виконувати свої обіцянки, вперше публічно поспілкувавшись по телефону з керівництвом самопроголошених "республік" ОРДЛО. А потім події "закрутилися" у досить пришвидшеному темпі.
20 листопада російський "Комерсантъ" публікує статтю про те, що начебто під час останньої зустрічі спецпредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі К. Волкера з лідерами фракцій Верховної Ради останній наполегливо вимагав пришвидшити розгляд та ухвалення передбачених "Мінськими домовленостями" законопроектів.
Власне, публікацію російської преси можна було б проігнорувати, якби цього ж 20 листопада на сторінці в Facebook Уповноваженого ВР з прав людини В. Лутковської не з’явилося повідомлення про початок роботи над законопроектом про амністію для учасників подій на Донбасі.
Згідно до повідомлення, амністія "після перевірок" має охоплювати досить широкий перелік осіб, включно із чиновниками невизнаних республік. А, власне, закріплена законом повна амністія і є одним із тих положень, реалізацію яких начебто вимагав від українських парламентарів К. Волкер.
21 листопада у т.зв. "ЛНР" починаються якісь незрозумілі процеси, смисл яких поки що недоступний для нашого розуміння.
Однак не виключено, що публічне обличчя даного політичного утворення може суттєво змінитися - і одіозні особи більше не зможуть претендувати на якісь посади за підсумками прописаних у "Мінських домовленостях" виборів. І все це менше ніж за тиждень після зустрічі Путіна та Медведчука.
Водночас, варто нагадати, що сам Медведчук є автором власного "мирного плану", який базується на "Мінських угодах", але передбачає, що Україна має спершу реалізувати "політичну частину".
Перша частина мирного плану передбачає, що потрібно ухвалити законопроекти на виконання зобов’язань згідно "Мінських угод": про амністію, про особливий статус ОРДЛО, про вибори, та, зрештою, внести зміни до Конституції для перерозподілу повноважень від Києва до регіонів.
На початку жовтня Верховна Рада продовжила дію закону «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей». Законопроект про амністію обговорюють.
Причому, заводять його через "чорний хід" (через уповноваженого ВР з прав людини), аби уникнути зайвих політичних дискусій.
І, схоже, в самих ОРДЛО активно готуються до виборів. Ну, а проект змін до Конституції, проголосований досить давно, нікуди, власне, і не дівався.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...