Щоб з'ясувати це, біологи австралійського Квінслендського університету спостерігали за поведінкою 94 груп горбачів (Megaptera novaeangliae) як безпосередньо, так і з допомогою акустичного моніторингу, міток і т. і, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Вчені помітили, що кити активно стрибають і виробляють масу шуму тоді, коли неподалік від них – в межах 4000 м – знаходиться інша група горбачів. Якщо відстань більше цього, така активність різко спадає. Звіт про роботу опубліковано в журналі Marine Mammal Science, у статті вчені припускають, що справжня функція цієї поведінки – соціальна.
За цією версією, стрибки та супутні їм звуки служать засобом комунікації для різної групової діяльності. Насправді, за словами авторів роботи, кити охочіше стрибають і шумлять тоді, коли відбувається поділ чи об'єднання груп, або до групи китів приєднується новачок.
Адміністрація президента Дональда Трампа готує план фінансування висилки біженців із зон конфліктів, які отримали тимчасовий захист у США. На це мають намір витратити близько 250 млн доларів, що були виділені на іноземну допомогу. Про це повідомляє The...
Після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним уже всім має бути зрозумілим, що США самоусуваються з переговорного процесу, а Україна та Європа тепер залишилися на самоті проти Росії. Таку думку на сторінках Bloomberg висловив колумніст...