Щось подібне відбувається і зараз, тому суспільство задає питання: "а як нам жити з ними далі?". Є соціологічні дані опитування, яке проводив Центр Разумкова, називається "Донбас. Криза суспільства". Для порівняння соціологи взяли питання за жовтень 2015-го року і порівняли його із даними за травень 16-го року. Виявляється, більшість українців підтримують мирне врегулювання конфлікту, пошук порозуміння з Донбасом, але це не означає, що українці підтримують мир будь-якою ціною і перемовини з будь-ким. Більшість українців висловлюється за "врегулювання конфлікту в інтересах України".
Це означає, що на сьогоднішній момент, що за "мир будь-якою ціною" виступають лише 22% українців. На Донбасі за такий варіант у травні 2016-го виступали 29%. Це фактично співставний показник із загальним по Україні.
Більше того, якщо порівняти із жовтнем 15-го року на Донбасі за цей варіант виступало 59%. Фактично за півроку мешканці Донбасу, які межують з лінією фронту, менш ніж удвічі зменшили показник тих, хто виступає за примирення, за оголошення самопроголошених республік, за путінський план і подібне. І сьогодні ці цифри не відрізняються від загальних по Україні.
Тепер більшість опитаних мешканців Донбасу виступають за повернення окупованих територій до складу України без жодного особливого статусу. Тільки 17% з опитаних мешканців Донбасу виступають за те, щоб цим територіям був наданий особливий статус. Теж змінилося майже удвічі тільки за півроку.
Коли ми деокупуємо Донбас, найперше, що маємо зробити - це в жодному разі не допустити антиукраїнської пропаганди.
Чому так сталося із мешканцями Донбасу і чому вони настільки дивно повели себе? Бо вони легковажно поставились до того, як на їх територію зайшли чужі війська. Чому вони не відреагували як на небезпеку, коли до них прийшли чеченці? Бо доти вони більше як 10 років знаходилися під дією пропаганди, яку ще започаткувала Партія регіонів і російськіполіттехнологи".
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...