Коли українцям обіцяють покращення на продуктовому фронті

Ціни на головний соціальний продукт в Україні почнуть зростати, але недовго.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Експерти сходяться на думці, що вже незабаром, ціни на хліб почнуть неухильно зростати, повідомляють Патріоти України з посиланням на Politeka.

Згідно з їх твердженнями, існує пряма залежність між світовими цінами на зерно і його вартістю в Україні. Однак, крім зовнішніх факторів на вартість хліба в нашій країні впливають і чисто внутрішні, такі як вартість палива, витратних матеріалів оплати праці та інших факторів. Тому зміна ціни на хліб конкретно в Україні, буде відрізнятися від світових тенденцій.

“Однак це запізнення реакції не дуже велике, а тому, якщо світові ціни на пшеницю будуть зростати і далі, то це неминуче позначиться на ціні батона і інших хлібобулочних виробів”, – підкреслюють експерти.

Наскільки сильним буде це зростання цін, залежить від частки вартості борошна в хлібі. Саме цей фактор буде вирішальним в швидкості реакції виробників на подорожчання зерна і борошна.

Крім того, нинішнє зростання цін на зернові у світі, за прогнозами експерта, буде не таким довгим – імовірно протягом 8-12 місяців. Після чого, у разі сприятливих умов, знову відбудеться корегування у бік пониження цін.

В березні поточного року в Україні знизилися ціни на окремі соціальні продукти харчування. У той час як ціни на курятину впали, свинина додала в ціні майже 9% до 101,95 грн. Інші соціальні продукти харчування – подорожчали. Наприклад, хліб житній додав у ціні майже 5%.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "На зустрічі удвох Путін пригрозить колезі фізичною ліквідацією, якщо Зеленський надумає перешкодити окупації сходу", - Портников

п’ятниця, 6 грудень 2019, 23:05

"Розуміння того, що слова Володіна - це не якась там публіцистична загроза, що це не пропаганда, а попередження, в Києві є повністю відсутнім. Володін – не телеведучий і не рядовий депутат декоративного російського парламенту. Він - один з архітекторів...

До Дня Збройних сил України: Чотири частини ЗСУ отримали почесні найменування

п’ятниця, 6 грудень 2019, 22:59

Відповідні Укази №881/2019, №882/2019, №883/2019 та №884/2019 були опубліковані на сайті голови держави. Сьогодні чотири військові частини ЗСУ офіційно отримали стрічки з почесними найменуваннями, передають Патріоти України. Їх особисто вручав президен...