Коли українцям обіцяють покращення на продуктовому фронті

Ціни на головний соціальний продукт в Україні почнуть зростати, але недовго.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Експерти сходяться на думці, що вже незабаром, ціни на хліб почнуть неухильно зростати, повідомляють Патріоти України з посиланням на Politeka.

Згідно з їх твердженнями, існує пряма залежність між світовими цінами на зерно і його вартістю в Україні. Однак, крім зовнішніх факторів на вартість хліба в нашій країні впливають і чисто внутрішні, такі як вартість палива, витратних матеріалів оплати праці та інших факторів. Тому зміна ціни на хліб конкретно в Україні, буде відрізнятися від світових тенденцій.

“Однак це запізнення реакції не дуже велике, а тому, якщо світові ціни на пшеницю будуть зростати і далі, то це неминуче позначиться на ціні батона і інших хлібобулочних виробів”, – підкреслюють експерти.

Наскільки сильним буде це зростання цін, залежить від частки вартості борошна в хлібі. Саме цей фактор буде вирішальним в швидкості реакції виробників на подорожчання зерна і борошна.

Крім того, нинішнє зростання цін на зернові у світі, за прогнозами експерта, буде не таким довгим – імовірно протягом 8-12 місяців. Після чого, у разі сприятливих умов, знову відбудеться корегування у бік пониження цін.

В березні поточного року в Україні знизилися ціни на окремі соціальні продукти харчування. У той час як ціни на курятину впали, свинина додала в ціні майже 9% до 101,95 грн. Інші соціальні продукти харчування – подорожчали. Наприклад, хліб житній додав у ціні майже 5%.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

День захисника України: Чим 14 жовтня принципово відрізняється від 23 лютого

понеділок, 14 жовтень 2019, 7:11

У понеділок, 14 жовтня, по всій Україні відзначається нове державне свято - День захисника України, покликане замінити колишній День захисника Вітчизни, який відзначався 23-го лютого, передають Патріоти України. Чому вибір припав саме на цю дату і чим ...