Днями стало відомо, що в 2018 році помпезний і дорогий космодром "Східний" знову буде простоювати, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Інформаційний спротив». Вся справа в тому, що запуски відкладаються через неготовність супутників. В даному випадку мова йде про ракети-носії "Союз 2.1а» і "Союз 2.1б", які повинні були вивести на орбіту супутники "Канопус-В "5 і 6 і "Метеор-М".
Відкладають запуски не по технічним причинам, хоча і вони не виключені, а через відсутність корисного навантаження. Іншими словами, запускати "Союзи" заради тих апаратів, які перераховані - це буде собі ж на шкоду, а інші замовлення або не готові, або не надійшли зовсім!
Втім, а що дивного? Космодром "Східний" став будуватися в 2011 році і тоді в Росії на нього покладали великі надії. Судіть самі, в 2010 році до МКС 100% польотів здійснювалося на ракетах російського виробництва. Зрозуміло, тоді цей проект бачився вигідним і перспективним. Але, малодушний менеджмент наддержави як завжди прорахувався.
І ось, 7 років після космічної монополії РФ, до МКС не мають аналогів в світі ракети злітали всього 2 рази, в той час як США - 5 разів, і 1 раз Японія на своїй Kounotori 6. Та й в інших пусках Росія значно поступається по затребуваності.
Що ж до самого космодрому "Східний" то з нього перший запуск спочатку планувався на 25 грудня 2015 року, але був перенесений на весну 2016 року. Правда, навесні 2016 року також був скасований через збій в системі управління ракети-носія. Відбувся дебют лише 28 квітня 2016 року. І варто було запустити першу болванку, як кремлівські пропагандисти вибухнули тирадами про 8 і навіть 10 пусків з космодрому в рік, але ... Але де ці 8-10 пусків? Один в 2016-му, один в 2017-му (причому невдалий), і один в 2018-му.
Що тут ще можна додати? Космодром "Східний", як дзеркальне відображення російської дійсності - помпезний, масштабний, але безглуздий і даремний.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...