Виходячи з політики Білорусі щодо України, не можна зробити висновок про те, що Мінськ може надати військову допомогу Росії у війні на Донбасі. Разом із тим, Білорусь і Росія підписали договір про військову співпрацю. При наявності відповідного пункту Мінськ не зможе відмовитися від участі у війні. Таку думку в коментарі Обозревателю висловив екс-заступник глави СБУ, голова Спілки офіцерів України, генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, передають Патріоти України.
"Усе залежить від того, на яких умовах буде підписаний цей договір. Якщо там є пункт про те, що в разі збройної агресії проти країни-підписанта інша країна-підписант повинна надати військову допомогу, то Білорусь буде зобов'язана брати участь у війні", - пояснив генерал. У цьому контексті він додав, що з цією метою Кремль може інсценувати "напад" України на Росію.
Якщо ж подібний пункт відсутній у договорі, то, найімовірніше, не варто очікувати нападу, - переконаний генерал. "Загальна поведінка Білорусі, її лідера не дає нам підстав вірити в те, що Білорусь як сусідня держава може напасти на Україну або воювати з Україною. Не хочеться в це вірити", - сказав він.
"Але життя набагато складніше. Ніхто не вірив у те, що Росія воюватиме з Україною. Треба знати, що планують їхні генеральні штаби", - зауважив Скіпальський.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...