Колишній міністр друку РФ Михайло Лесін, який помер 5 листопада 2015 року у Вашингтоні, був алкоголіком і не контролював себе, особливо напідпитку. Про це розповів у авторській програмі Олесі Бацман на каналі NewsOne російський історик Юрій Фельштинський, який мешкає у США, передають Патріоти України.
"Лесін, безумовно, міг розповісти американським правоохоронним органам – ФБР і міністерству юстиції – про те, що Russia Today, ініціатором створення якої він і був, залучена в Америці до передвиборчої гонки на стороні Трампа. У листопаді 2015 року це було б абсолютною сенсацією, несподіваною новиною. Однієї цієї фрази, сказаної Лесіним, можливо, було б достатньо для того, щоб уся історія передвиборчої кампанії стала іншою", – зазначив він.
Фельштинський заявив, що "операція із приведення Трампа в Білий дім, у крісло президента, – можливо, найсерйозніша із зовнішньополітичних операцій", які коли-небудь проводили Федеральна служба безпеки РФ і президент Росії Володимир Путін.
"Вона була настільки важливою, що дуже багато людей і установ, зокрема спецслужби, займалися її убезпеченням. Можливо, Лесін і не планував зустрічатися із ФБР. Можливо, він не планував розповідати мін'юсту США, що російський уряд планує використовувати Russia Today у передвиборчій гонці. Але одного побоювання вже було достатньо, аби про всяк випадок прибрати Лесіна", – додав історик.
За його словами, 2015 року Лесін уже не був потрібен Кремлю й Путіну.
"Він перебував у поганому фізичному стані, насправді став алкоголіком. Його неможливо було контролювати, з ним неможливо було ні про що домовитися, просто тому, що він сам себе не завжди контролював, особливо напідпитку. Він переїхав із Росії до Америки, у Каліфорнії він уже купив нерухомість на всіх членів сім'ї. Численну родину, я повинен сказати. Він перевіз до США всіх своїх близьких. І навіть, за словами головного редактора Russia Today Маргарити Симоньян, опублікованими в її мемуарах, він пропонував їй утекти з Росії", – сказав Фельштинський.
Історик підкреслив, що Лесін "був фактором ризику під час проведення дуже важливої операції". "Тому, я думаю, імовірність того, що його вбили, – 100%", – зазначив він.
Про смерть Лесіна стало відомо 6 листопада 2015 року. Причиною назвали "тупу силову травму голови".
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...