Музиканти групи Брати Гадюкіни - гітарист і композитор Ігор Мельничук, а також клавішник Павло Крахмальов, - розповіли своє ставлення до війни на Донбасі, української мови та майбутнього нашої держави. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "РБК-Україна".
"З огляду на те, що ви співаєте українською мовою, деякі композиції з галицьким діалектом, як публіка сприймала ваші пісні в 90-х в Криму?Ігор: Де ми тільки не грали: і в Севастополі в 90-х, і в Донецьку - скрізь люди приходили, усміхалися. Може не всі, звичайно, зі слів пісень розуміли. Але нас, чесно кажучи, не завжди етнічні українці розуміють. Але жодного разу ми не зіткнулися з якоюсь агресією. Ніхто нам на сході України не говорив, що ми якісь бандерівці. Потім всі стали штучно ділити політтехнологи, горіти їм у пеклі. Зараз я ходжу по Києву і чую: люди стали більше говорити українською. Адже Люди точно знали українську, але говорити на ньому чомусь соромились. Після Революції ситуація кардинально змінилася. Якщо раніше у нас було багато галицького діалекту, то в альбомі "Made in Ukraine" пісні стали більш зрозумілими для всіх регіонів України, для самого різного слухача. Ми стали застосовувати менше суржику.
Чому? Тому що якщо в 90-х на вулицях Львова ще можна було почути як простий суржик, так і місцевий діалект з домішкою польської буквально на кожному кроці, то зараз це покоління йде. Змінюються і наші тексти. Якщо чесно, то мені вже не цікаво говорити суржиком. І іноді він стає навіть не смішним. Ні, суржик – це не погано, просто говорять на ньому все менше і менше. Як давно ми виступали на фестивалі Червона Рута в Криму. Там була місцева газети "Осередок українців".
І ще тоді нам казали, що на весь Севастополь українців було чоловік сто, не більше. Українською мовою в Криму в дев'яностих роках говорили одиниці. Напевно, нашим властям треба було думати, як в Крим посилати студентів, як україномовні б туди заселялися. Як це робилося раніше. Те ж саме – схід України, де говорять по-російськи. Але це не катастрофа. Має пройти час.
Ми повинні розуміти, що Україна не є унітарною країною щодо української мови, як би нам не хотілося зворотного. Деякі представляють Україну такою, в якій всі говорять українською, все – греко-католики. Але це ж неможливо! У цьому випадку часто наводять приклад Польщі. Але Польща хоч і сусідня, але все одно зовсім інша країна. Я взагалі вважаю, що чим більше мов знає людина, тим краще.
Що зараз могло б стати об'єднуючим фактором для України?
Наприклад, спорт. Або будь-які культурні досягнення, особливо якщо ми перемагаємо на світовій арені. Команда України виграла у французів у футбол пару років тому з рахунком 2.0. Вся Україна швидко навколо цієї перемоги об'єдналася. І не важливо, хто на якій мові хто говорить. Або коли Джамала на Євробаченні перемогла, відразу всі відчувають себе громадянами України.
Павло: Всі ми пам'ятаємо, як нас об'єднали паралімпійці, які повернулися з Ріо з безліччю нагород. Пам'ятаєте, скільки людей приїхало зустрічати команду? Любіть свою країну, і все. Зараз активно обговорюють російських артистів, які зібралися їхати в Україну з концертами. Яка думка на цей рахунок у вас? Ігор: Тут позиція повинна бути однозначна.
Якщо артисти їздять в Крим, якщо підтримують агресивні наміри російського керівництва, то їм в Україні не місце. А тим більше тим, хто стріляв по позиціях українських військових. Я б на місці російських артистів сам сюди не їхав без всяких заборон. Але якщо у артиста є чітка позиція, то нехай приїжджає. А якщо це музичний ватник, то нехай сидить собі вдома. Росія величезна, нехай виступають там, і тут нічого з ними возитися".
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...