Боєць 1-го батальйону Національної гвардії України Віталій Марків, якого в Італії звинувачують у вбивстві журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі з міномета, не міг використовувати міномет в 2014 році. Про це заявив волонтер, військовий журналіст Мирослав Гай, який воював в рядах 1-го батальйону Нацгвардії біля Слов'янська на Донеччині, передають Патріоти України з посиланням на Громадське.
"Це була група з 30 осіб. Нас закинули 2 травня з 95-ою бригадою ЗСУ на Карачун, тому що нас обстрілювали, ми були змушені відійти на Карачун. Зі стрілецької зброї у нас були тільки автомати: міномети в Нацгвардії з'явилися тільки в 2016 році . Від Карачуна до Слов'янська дистанція більше 2 кілометрів, автомат Калашникова просто не потрапив би туди. Максимальна дистанція - це 400 метрів максимум. Збройні сили стріляли, але тільки у відповідь і коли бачили, куди стріляти", - розповів він.
Юрій Касьянов, волонтер "Армії SOS", одним з перших їздив на гору Карачун і допомагав в тому числі і 1-му батальйону Нацгвардії, і 95-й бригаді ЗСУ, яка там також базувалася. Він стверджує, що неодноразово бачив Марківа на Карачуні, але ні він, ні хто-небудь інший з батальйону доступу до мінометів не мав, а артилерія була тільки у 95-ї бригади. "Там була дуже жорстка ієрархія, і 95-а бригада не підпустила б до себе добробатовців", - сказав волонтер.
Як повідомлялося раніше, Віталій Марків затриманий в Італії за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі в 2014 році.
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...