"Про це вже багато писали і ще більше напишуть. І доповнювати цей перелік текстів я не планував. Бо 6 квітня 2014, в день захоплення будівлі управління СБУ в Луганській області, мене взагалі не було в місті і про те, що сталося дізнався тільки увечері. Але так вийшло, що днями до мене в ФБ з анонімного акаунта постукав учасник «штурму СБУ» ). Принаймні так він себе відрекомендував. Я не знаю, як звати мого співрозмовника(назвемо його для зручності Іваном. Не знаю, де він зараз. Я навіть не знаю, чи справжня ця людина. Профілю, з якого він писав вже не існує", - написав Денис Киркач у своєму блозі на site.ua, передають Патріоти України.
Говорили ми недовго. В принципі, нічого нового цей інкогніто не розповів. А потім, для більшої об'єктивності, я показав ці спогади своєму другові Михайлові (ім'я замінено на прохання співрозмовника), проукраїнському активісту і колишньому луганчанину, який встиг більше року повоювати під Щастям. Вийшли дуетні спогади. Може трохи рвані. Але я й не ставив собі за мету створити щось структуроване. Просто залишу цей текст тут. А ви вже вирішуйте, що вже з цим робити.
«Мародерити почали одразу, як потрапили в середину. Добряче відметелили тих, хто заважав і розпочали», - розпочинає розповідь Іван. З його слів, тягли все, що погано лежить, почали одразу. В поле зору «борців за фєдєралізм» потрапили комп'ютери, монітори, меблі та навіть ручки на дверях. Паралельно розпочали трощити інформаційні стенди, розміщені на кожному поверсі. Мине майже місяць і аналогічне відбуватиметься в захопленому приміщенні облпрокуратури. А поки що «республіканці» робили перші кроки.
«В якості їдальні сєпаратисти захопили колишню військову частину на вулиці Анрі Барбюса.- Згадує Михайло: Там солідний харчовий блок лишився ще зі старих часів. В різних частинах міста діяли «патрулі», які мали попередити про пересування автобусів із силовиками. Коли ще чекали штурму».
Перші барикади біля «ізбушки» (так в народі прозвали захоплену будівлю) почали з'являтися увечері в день захоплення. «Оборонні споруди» робили з першого-ліпшого «підручного матеріалу»: металеві огорожі, бита цегла, будівельні відходи зі сміттярок з найближчих дворів. (Трохи згодом до сепаратистського «майдану» підвезли будматеріали від анонімних і не дуже анонімних симпатиків «руського міру». Дуже відзначилися в цьому члени місцевої КПУ. Тим, хто підвозив «гуманітарку» для сєпаратистів, не заважали й виставлені патрулі з місцевої ДАІ, вони їх пропускали, ненадовго зупиняючи «для протоколу».
«Видно, що це була спланована акція, в якій брали участь місцеві силовики. - розвиває думку Михайло: Міліцейські машини прямо від самого кордону супроводжували автобуси з російськими «туристами». При тому, робили це як водиться, з мигалками». З тієї ж церкви кілька днів потому прийшли бабусі з іконами, аби захищати озброєних сепаратистів від вірогідного штурму. До речі, про «російських туристів». Видавали вони себе, звісно за місцевих, але в географії міста не оріентувались.
«Багато з цих «місцевих» не могли знайти супермаркет, що стояв в ста метрах від СБУ. Але його не видно з-за дерев, автобусної зупинки та кіосків», - сміється Михайло. Пізніше на барикади натягли покришок, протягнули колючку та поставили перші намети в сквері Пам'яті, що навпроти будівлі СБУ. Тоді ж біля барикад були помічені перші «молотови».
В перші дні частина учасників штурму залишилися охороняти «периметр» (підходи до захопленої будівлі). «Їм видали балаклави та палиці, - каже Іван: стволи із СБУ-шної зброярки «засвітили» пізніше. Хоча видавати її почали майже одразу. Давали під паспорт. Показуєш документ, розписуєшся та отримуєш».
«Зброю міг отримати будь-хто: бомж, таксист, студент, - не погоджується Михайло:. Приходиш, кажеш, що за Росію та отримуєш калаш та набої до нього. Цю, зброю, до речі, із радістю освячували попи з церкви неподалік».
«Коли на дахах будинків поруч із СБУ з'явилися снайпери хтось з наших вирішив їх потролити. Вночі дістали лазерні вказівки і почали світити по дахах. Так було аж поки з мегафону нас не попередили, що застосують силу, якщо не припинемо їх дражнити», - написав мені Іван.
На цьому наше спілкування з Іваном припинилося. Він зник так само раптово, як і з'явився. Та що було далі всі й так чудово знають.
P.S. Історію пишуть переможці. Чи ті, хто такими себе вважає. В середніх школах на окупованих територіях Луганської області захоплення будівлі СБУ намагаються представити як «народне повстання». Доки писав цей текст дізнався, що цього тижня, напередодні річниці, для школярів влаштовують зустрічі з «живими свідками». Бойовики, що захоплювали будівлю, розповідають дітям як «підіймали Донбас с колін». І ставили його в дещо іншу позу. Але про неї, напевно, мовчатимуть.
P.S. 2 Нажаль не можу назвати імені автора використаних мною фотографій. Бо він і досі знаходиться в окупованому Луганську.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...