Механізм розслідування запущено: Дипломат про те, чому міжнародне слідство не зазначило, що "Боїнг" збила Росія

Назвати Росію ворогом і таким чином визнати її винуватою у всьому – це наш, рідний, емоційний підхід. Він прекрасний для промов із трибун. Але не працює в системі права, пояснив Богдан Яременко.

Ілюстрація:forbes.net.ua

"Уже покотилося просторами ФБ невдоволення слідством щодо збитого МН17: що ж вони за йолопи такі, що знають, що "Бук" російський, але не можуть сказати, що Росія причетна до збиття "Боїнґа"." Про це пише у своєму Facebook дипломат Богдан Яременко, інформують Патріоти України, продовжуючи:

Ця ситуація є найкращою ілюстрацією... Ні, не так. Ця ситуація є найкращим поясненням, чому ми живемо не так, як люди в Голландії чи на Заході загалом.

Назвати Росію ворогом і таким чином визнати її винуватою у всьому – це наш, рідний, емоційний підхід. Він прекрасний для промов із трибун. Але не працює в системі права.

Правовий підхід дещо відрізняється. Росія не може відповідати загалом, узагальнено, безособистісно. Збиття літака, вбивство людей – це комплексний злочин, здійснений великою групою осіб. Конкретних осіб.

Хтось віддав наказ незаконно ввезти установку "Бук" на територію України. Хтось дав наказ використовувати її проти Збройних сил України – це інший злочин. Хтось дав команду збивати літак, хтось конкретно здійснив запуск ракети. Кожна з цих злочинних дій потребує детального опису, документування, доказів, пояснення мотивів дій усіх учасників.

І те, що слідство встановило приналежність конкретного "Буку" конкретній військовій частині РФ зовсім не доводить, що військовослужбовці цієї ж частини здійснили запуск ракети і прийняли рішення збивати літак. Тим більше, що імен і посад тих, хто здійснив запуск і дав команду знищити літак, слідство, схоже, наразі ще не встановило.

Відповідальність не буває загальною. Вона дуже конкретна. І про це нам ще раз нагадали слідчі.

Але механізм слідства запущено. Зроблено дуже багато. Цей злочин, тепер уже очевидно, не залишиться нерозслідуваним і забутим. Відповіді на запитання будуть знайдені.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...