Мігранти з Азії тіснили праєвропейців: Генетики виявили походження перших цивілізованих народів Європи

​Щоб знайти предків засновників перших європейських цивілізацій, вчені проаналізували ДНК трьох тисяч сучасних і стародавніх людей.

Першою цивілізацією Європи вважається мінойська цивілізація, що виникла в III тисячолітті до нашої ери на Криті, нагадують Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Мінойське суспільство відрізнялося складною структурою. Центрами економічної і політичної активності служили палаци - великі комплекси, при будівництві яких застосовувалося безліч архітектурних та інженерних технологій. Мінойці володіли писемністю, вели активну морську торгівлю, підтримували відносини з Єгиптом і невеликими культурами островів Егейського моря. Занепад мінойської цивілізації досяг піку в кінці II тисячоліття до н. е. Далі публікуємо матеріал мовою оригіналу.

Постепенно минойцев сменили представители микенской цивилизации (ахейцы). Единым центром политического влияния стали Микены на полуострове Пелопоннес. В отличие от минойцев, ахейцы активно завоевывали новые территории. На месте их колоний впоследствии выросли многие греческие полисы.

Вопрос о происхождении представителей обеих цивилизаций широко обсуждается с начала XX века, когда археологи обнаружили остатки минойского дворца в Кноссе. Согласно наиболее распространенной версии, основатели раннеминойской цивилизации пришли на Крит с востока — из Анатолии. Некоторые ученые связывают их с населением севера Месопотамии. Происхождение ахейцев возводят к историческому региону Фессалия на побережье Эгейского моря.

Международная группа ученых проанализировала ДНК 19 человек, живших в эпоху бронзового века на Крите, в материковой Греции и на островах Эгейского моря. 10 из них были минойцами, четверо — микенцами, трое обитали на юго-западе Анатолии (современная территория Турции). Один из оставшихся образцов принадлежал жителю Крита, погибшему приблизительно в то же время, когда на остров пришли микенцы. Последний образец ДНК найден в том же регионе, его возраст — более 7 000 лет. Последовательности ДНК этих людей сравнили с уже известными генетическими последовательностями 332 древних людей и 2614 наших современников.

Ученые пришли к выводу, что минойцы и микенцы были генетически близки друг к другу. По крайней мере, три четверти их предков, как и предполагалось, оказались анатолийскими земледельцами. Оставшуюся четверть, вероятно, составляло в основном население Кавказа и территории Ирана. Микенцы также унаследовали небольшую часть своих генов от более древних охотников-собирателей востока Европы. Вероятно, эти гены микенцы получили от людей, населявших территорию Армении на рубеже медного и бронзового веков.

По словам ученых, дальнейшие генетические исследования помогут выяснить, когда именно общие предки минойцев и микенцев пришли на побережье Эгейского моря.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Тільки не від України": Потап розповів про своє бажання виступити на "Євробаченні"

субота, 10 травень 2025, 15:09

Український продюсер та репер Потап, який раніше заявляв про ймовірність участі в "Євробаченні" від Молдови, пояснив свою позицію, передають Патріоти України. Не секрет, що зараз артист виступає під новим сценічним ім'ям Slavic Balagan. Він зізнався, щ...

"Легкий спосіб задушити Україну": Британський полковник пояснив, навіщо Путіну Одеса

субота, 10 травень 2025, 14:39

Загроза наступу росіян на Одесу залишатиметься завжди. І цілком можливо, що вона реалізується тоді, коли цього очікуватимуть найменше. Про це заявив полковник британської армії у відставці, військовий експерт Глен Грант в інтерв'ю ведучому програми "Ст...