Молодий кит піддався смертельному нападу хижих косаток (відео 12+)

​Вченими дослідницької групи FEROP (Далекосхідний проект з дослідження косаток), вперше вдалося зняти відео нападу зграї хижачок на 12-метрового кита.

Скріншот

В об'єктиви потрапили м'ясоїдні косатки біля берегів Камчатки, яких на Далекому Сході налічується всього близько 200 особин. Про це в інтерв'ю повідомила науковий співробітник Санкт-Петербурзького державного університету біолог Тетяна Івкович, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

"Дивна подія для нас. За весь час роботи бачили тільки один раз, як косатки доїдають кита. А тут вийшло так, що ми спостерігали полювання. Косатки з'їли малого полосатика. Це невеликий кит, довжиною до 12 метрів. Вони його гнали, топили, щоб він втомився. М'ясоїдні косатки зазвичай плавають маленькими групами, але, коли полюють на китів, вони об'єднуються. Цього разу в полюванні брали участь сім тварин і потім приєдналися ще чотири особини, в тому числі діти", - розповіла Тетяна Івкович.

Вченим вдалося за допомогою квадрокоптера не тільки зняти весь процес, але і за допомогою гідрофонів (спеціальні мікрофони, що дозволяють записувати звуки під водою ТАРС) записати звуки. За словами фахівця, це також рідкість, так як м'ясоїдні косатки можуть мовчати годинами. Крім того, кожну тварину сфотографували і згодом їх перевірять по каталогу морських ссавців, який дозволяє визначити - зустрічалася це тварина вченим раніше чи ні і в якій точці світу.

"Це дійсно рідкість ще й тому, що м'ясоїдні косатки дуже нечисленні, дуже рідко зустрічаються і рідко приходять в Авачинську затоку. Бувають роки, коли вони взагалі не зустрічаються. В цілому по Далекому Сходу - від Чукотки до Курил, близько 200 м'ясоїдних косаток. При цьому рибоїдних косаток на Камчатці близько 800, на Командорах більше 1 тис. особин", - повідомила співрозмовник ТАРС.

Зараз група вчених до цих пір знаходиться в Авачинській затоці, курсуючи на судні в пошуках косаток і китів від бухти Бечевінська до бухти Російська, а через приблизно 2-3 тижні вони розіб'ють стаціонарний табір на мисі Зелений, біля входу в Авачинську губу. Там фахівці будуть вести спостереження до кінця літа.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Путін стрімко втрачає владу... ослаб, має невпевнений і знервований вигляд - Швець

субота, 10 грудень 2022, 11:40

Під шенеллю "великого диктатора" все більше проглядається маленький затравлений щур. Патріоти України пропонують вашій увазі спостереження правозахисника Віктора Швеця: . Чи переживе Путін нову «Зимову війну»? . Спочатку про «Зимову війну» . Зимова...

"Росія втрачає близько 100 солдатів на день у битві за Бахмут", - аналітики Newsweek

субота, 10 грудень 2022, 10:25

Вважається, що десятки тисяч російських солдатів загинули у війні з Україною — цифра, яка, як очікується, впливатиме на країну протягом наступних десятиліть. Хоча точні цифри не підтверджені, вважається, що військові втрати росії вдвічі перевищують кіл...