Про це Хуаніта Кастро сказала в суботу, що виходить в Майамі іспаномовній газеті El Nuevo Herald
«У зв’язку з нездоровими чутками про те, що я вирушила на Кубу на похорон, хочу прояснити, що я ніколи не поверталася на острів і не планую цього робити», – сказала Хуаніта Кастро. «51 рік тому я вирушила у вигнання в Маямі, як всі ті кубинці, які виїхали в пошуках місця, де вони можуть боротися за свободу своєї країни», – додала вона. «Я так і не змінила свою позицію, хоча мені довелося заплатити за неї високу ціну», – стверджує сестра лідера Кубинської революції.
У той же час вона визнала, що, незважаючи на ідеологічні розбіжності, з гіркотою дізналася про смерть брата. «Як сестра Фіделя я зараз переживаю втрату людини, в якій текла моя кров, як це вже сталося, коли померли мої брат і сестра Рамон і Анхеліта», – зазначила Хуаніта Кастро. Вона також висловила надію на те, що після смерті її брата кубинці зможуть знайти шлях, який врешті-решт об’єднає весь народ».
Хуаніта Кастро покинула острів в 1964 році, після чого неодноразово публічно виступала з критикою на адресу кубинської влади. Пізніше вона зізналася, що з 1961 року співпрацювала з Центральним розвідувальним управлінням США.
Творець першої соціалістичної держави в Західній півкулі помер у п’ятницю ввечері на 91-му році життя. З 26 листопада на Кубі оголошено дев’ятиденний траур. Похорон Кастро відбудеться 4 грудня у місті Сантьяго-де-Куба.
В українській економіці спостерігаються дві небезпечні тенденції: різке гальмування динаміки ВВП на тлі наростаючої інфляції. Чим небезпечна ця «спіраль смерті» для економічної стабільності, а головне — як її уникнути? «Спіраллю смерті» економісти нази...
17 травня за новим стилем вшановують пам'ять апостола від 70-ти Адроника і патріарха Стефана Константинопольського. За юліанським календарем сьогодні згадують мученицю Пелагію Тарсійську. . Наші предки присвячували це народне свято посівам овочів і зе...