На сало, яке вважається нашою культурною спадщиною, в Україні встановлена зависока ціна, - експерт

Ціна на сало цього року встановила рекорд, піднявшись з початку року на 68%.

Ілюстрація:112 Украина

"Уже багато написано про сало, якщо точніше, то про його зависоку ціну в країні, яка вважає цей продукт власною культурною спадщиною." Про це пише депутат Олексій Дорошенко у своєму Fаcebook, передають Патріоти України, продовжуючи:

Не можу зрозуміти, чому ЮНЕСКО ще цього не визнало, як воно визнало неаполітанську піцу, узбецький плов та бельгійське пиво – культурною спадщиною людства. Вбачаю в цьому недопрацювання Міністерства культури.

Ціна на сало цього року встановила рекорд, піднявшись із початку року на 68%. При тому велика різниця між цінами в окремих регіонах: коли тернополянин платить за нього 46 грн., то киянин – 124. Ціна на сало в столиці коливається між 100 та 150 грн. При цьому ціна іноді залежить від години продажу, а не від якості.

Ми порівняли ціни на сало в магазинах декількох країн та з’ясували, що в Україні воно є найдорожчим. Зрозуміло, що сало є продуктом, який ми звикли купувати на ринку, але ціни на ринках у різних країнах порівняти неможливо. В Україні ціна на сало в магазині становила 157,6грн. за кілограм продукту, у Білорусі – 140,5грн., у Литві – 138,1грн., а в Польщі всього 58,4грн. Польські виробники відпускають сало, із необхідними для нашої країни документами, навіть від 25грн. за кілограм.

Зазначу, що в Польщі ціна на сало в 2 рази вища на більшість видів м'яса, і в 3 рази – на найдорожчі види м’яса. У нашій країні середня ціна сала – 68грн., а середня ціна недорогої свинини – 98,5грн. за кілограм, тобто вартість відрізняється в 1,5 рази. І це не за рахунок високої вартості свинини в Польщі, а за рахунок дорожнечі сала в Україні.

Причина цінових рекордів полягає в скороченні поголів’я свиней у селян, тому що цей продукт промисловим способом практично у нас не виробляється. А причина скорочення поголів’я у тому числі в зменшенні відходів продуктів зі столу господарів, які раніше були основним джерелом надходжень їжі.

Раніше до третини всіх продуктів викидалося, що відповідає світовим тенденціям. Але через зниження рівня життя українці стали економнішими і купують стільки, скільки можуть з’їсти. Якщо ж додати африканську чуму свиней, то коло замикається.

Відгодовування свині займає 3-5 років, тому нам доведеться нарощувати імпорт сала, насамперед із Польщі. Люди, які мають можливість платити за українське сало, будуть купувати його за смак та через гордість за наш продукт.

Ті ж, хто рахує гроші, будуть купувати, обираючи за ціною. Особливо враховуючи, що п’ята частина тих, хто працює, отримує мінімальну заробітну плату, а пенсії та соціальні виплати навіть менші за 3200 грн.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Христа спочатку розіп'яли, а потім стали іконки ліпити. А в Україні рівно навпаки: спочатку зроблять ікону, а потім із задоволенням розіпнуть, - журналіст Асєєв

п’ятниця, 26 квітень 2024, 14:04

"Те саме з "бути героєм" у нашій країні. Христа спочатку розіп'яли, а потім стали іконки ліпити. А в Україні рівно навпаки: спочатку зроблять ікону, а потім із задоволенням розіпнуть. Тож якщо вже вирішите долучитися до ЗСУ, шукайте мотивацію не в сусп...

"Дискусія була дещо гарячою": Міністерку закордонних справ Німеччини помітили під час секретної зустрічі з генсеком НАТО, - ЗМІ

п’ятниця, 26 квітень 2024, 13:44

У четвер, 25 квітня, главу МЗС Німеччини Анналену Бербок помітили під час секретної зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, вони просиділи у ресторані готелю Telegraphenamt у Берліні майже три години. Про це повідомляє Bild, передають Патріоти Ук...