Назад у минуле: Чому росіяни сумують за Радянським союзом?

Росія постійно "годує" своїх громадян пропагандою про свою велич та непереможність.

Росіяни сумують за Радянським союзом. Фото cont.wsТуга за Радянським Союзом (опитування «Левада-центру» показало, що 33% росіян відчувають сум і тугу через те, що розвалився СРСР, — УНІАН) — це частина політичної культури росіян. Для неї характерний месіанізм: віра у велич Росії, переконання в тому, що саме Росія виконує особливу цивілізаційну місію у світі, що вона принесе світло всьому світу. Ця ідея давно вкоренилася і в російському офіціозі, і в російській літературі (варто згадати, наприклад, Достоєвського), і в громадській думці, написав політолог Олексій Гарань, інформують Патріоти України.

Очевидно, що все це виконує своєрідну компенсаторну функцію через бідність росіян. Вони розмірковують так: мовляв, ми — бідні, але ми можемо знищити Америку 10-50 разів. Саме на цьому грала радянська пропаганда, яка закладала ідею про те, що Радянський Союз — це супер-потуга, яка в стані знищити Сполучені Штати Америки багато разів. І зараз ці ідеї залишаються в російській свідомості, поєднуються з авторитаризмом російської влади, вірою в сильного лідера та велич Росії.

Економічний потенціал зменшується, економічна модернізація Росії не відбувалася — де шукати компенсацію? От у таких ідеях про велич і намагаються знайти.

Крім того, в Росії цілеспрямовано створюється атмосфера «оточеної фортеці» і активно експлуатується тема збирання земель навколо Москви. Саме звідси походить тема Євразійського економічного союзу, який «стане рівним партнером» Європейського Союзу. Звідси — й анексія Криму…

Такі настрої цілеспрямовано підігріваються офіційним Кремлем. Адже перед анексією Криму економічна ситуація в Росії почала погіршуватися, і рейтинги Путіна почали падати. І тільки-но сталася анексія Криму — рейтинги російського президента одразу ж поповзли вгору.

Звісно, такі настрої туги за радянськими часами більше притаманні у Росії людям старшого віку, бо молодь, креативний клас, «голосують» ногами – відтік з країни креативних молодих людей збільшився. Більш заможні росіяни намагаються підстрахуватися і здобувають собі вид на проживання в інших країнах або купують там нерухомість…

Тому серед молоді відсоток людей, що тужать за радянським минулим, має бути меншим. Але слід враховувати і той факт, що російська молодь зростає в умовах офіційної пропаганди, «оболванювання» і тотального контролю. Чим російська влада може похизуватися перед нею? Інноваціями? Їх немає. Економічним зростанням? Його немає. А от говорити, що Росія — такий полюс сили, який протистоїть Сполучений Штатам, — це можна.

До речі, за радянських часів ворогами Радянського Союзу були американський імперіалізм, сіонізм, маоїзм і український буржуазний націоналізм. І сьогодні — всі ті самі вороги. Крім маоїзму, бо Росія перетворилася на молодшого партнера Китаю…


Опублікував: Олена Сім
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ворожі сили стирають місто в нуль": Росіяни вдарили авіабомбою по Курахівській ТЕС, - Лещенко

п’ятниця, 22 листопад 2024, 21:03

Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...

Якби "сірі миші" з виконавчої влади у ЗСУ були комбатами й комбригами – ми б програли війну 2022-го, - політолог Андрусів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:29

"План "Стійкого руху до перемоги". Правильне запитання мені поставили: не подобається план – покажи свій. Показую", - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:. "1. Мобілізація духу всередині й н...