Не тільки зброя: Експерт розказав, що треба Україні для повернення Донбасу

Якщо росіяни зрозуміють, що можна легко відірвати значні частини території України від самої держави, то це може спричинити за 5-10-15 років подальшу експансію.

Партизани знають, що Донбас - це Україна. Фото: zn.ua.

Україні необхідно докласти всіх можливих зусиль для реінтеграції окупованих територій Донбасу до свого складу, а починати потрібно з проведення ефективних реформ і нарощування озброєнь. Про це співробітник аналітичного центру "Атлантична рада" Адріан Каратницький заявив у ефірі Голосу Америки, передають Патріоти України.

Експерт бачить велику небезпеку в тому, щоб відділення Донбасу не було сприйнято як факт, що відбувся. "Вважаю, що всі міжнародні та українські зусилля повинні сконцентруватися навколо повернення цих територій: через санкції, через відновлення української економіки, через глибокі внутрішні реформи", - вважає Каратницький.

Крім того він підкреслює важливість озброєння України та надання зовнішньої допомоги з боку західного світу. "Всі ці чинники разом із санкціями можуть змусити протягом певного часу російську державу повернутися до переговорного процесу. Це єдиний шлях, який може забезпечити цілісність, стабільність і безпеку України", - підкреслив дослідник.

Він також переконаний, що без роззброєння Донбасу і відновлення контролю над зовнішнім кордоном України неможливі безпека, стабільність, а також подальше економічне відновлення. "Без певного перемир'я і засобів України для власного захисту інвестори не прийдуть в Україну. Якщо мати прецедент, що можна легко відірвати значні частини території України від самої держави, це може спричинити за 5-10-15 років подальшу експансію. Не можна цього допустити, тому що це заохотить Росію до подальших імперських зазіхань", - пояснює аналітик.

Також Каратницький не вважає особливо тяжкими або загрозливими для для України пункти мінських угод, в яких, зокрема, мова йде про зміни до Конституції. "Зміни до Конституції є проблематичними тільки в тому, що Рада їх не хоче прийняти. Чому не можна дозволити на певному етапі мати напівавтономну територію, яка все ж не буде нести збройної загрози для України, і яка протягом певного часу, якщо українська економіка буде процвітати і розвиватися, побачить, що є кращий шлях і знову захоче інтегруватися з Україною?" - запитує експерт і наводить приклади аналогічних територій у світі, де після певних військових дій збереглася глибока автономія: в Боснії і Герцеговині, в Молдові.

"Наприклад, територія Придністров'я тепер на 90% своїх торгових зв'язків з європейським співтовариством і з Молдовою. Єдиною перешкодою майбутньої інтеграції Придністров'я є те, що там російські війська і російська зброя. Якщо можна їх всіх витіснити мирними шляхами, то навіть в умовах певної конституційно захищеної автономії це не завадить реінтеграції цих людей з роками", - зазначає Каратницький.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 10 травня. Українки спрадавна вважали, що молитва за безпеку їхніх чоловіків цього дня особливо дієва. Також молились за мир та приборкання ворогів

субота, 10 травень 2025, 7:05

10 травня за новим стилем (23 травня - за старим) - день пам'яті апостола Симона Зилота і Києво-Братської ікони Божої Матері. За юліанським календарем сьогодні вшановують апостола від сімдесяти Симеона, племінника Йосипа Обручника, нагадують Патріоти У...

"Волосся на потилиці встало дибки": Британський журналіст поділився враженнями від параду в Москві

п’ятниця, 9 травень 2025, 22:42

Московський парад 9 травня 2025 року жодним чином не нагадував святкування миру, а навпаки виглядав як лякаюче видовище свята війни. Про це пише московський кореспондент британського Sky News Айвор Беннетт, передають Патріоти України. "Я відчував, як т...