Небажання Порошенка створити антикорупційний суд стало стратегією захисту його друзів від в'язниці, - експерт

Створення антикорупційних палат — це просто новий фасад для корупційної безкарності. Антикорупційні палати не передбачають головного — незалежного добору нових суддів.

Ілюстрація: РБК-Україна

Четвертий рік поспіль президент Порошенко обіцяє нещадну боротьбу з корупцією, у тому числі серед своїх друзів. Але справи говорять про інше. Про це пише Анастасія Красносільська, експерт Центру протидії корупції та Антикорупційної групи "Реанімаційного пакету реформ", передають Патріоти України з посиланням на Дзеркало тижня.

Відмова Петра Порошенка від створення незалежного антикорупційного суду є стратегією захисту "друзів" президента й усієї політичної еліти від кримінальної відповідальності за обкрадання держави, вважає експерт.

Як зазначає автор, для того, щоб антикорупційна реформа дала очікуваний суспільством результат у вигляді вироків та конфіскацій незаконно набутого майна, потрібні три елементи: незалежне слідство, незалежна прокуратура і незалежний суд. Два із трьох компонентів в Україні створені: Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують і передають до суду справи проти топ-посадовців усіх політичних кольорів і гілок влади.

Проте судова реформа тільки починається. Поки пересічні українці намагаються розгледіти бодай якісь її результати, суди по всій країні впевнено захищають непересічних українців від розслідувань із боку НАБУ.

"Зокрема, суди блокують НАБУ доступ до документів, необхідних для розслідування. Наприклад, суд не дозволив отримати доступ до банківської інформації щодо схеми "Роттердам +", через яку кожен українець переплачує за електроенергію в кишеню Ахметова.

Суди відпускають підозрюваних НАБУ під невеликі для них застави. Досить лише згадати, як суд відпустив на поруки екс-народного депутата Миколу Мартиненка, підозрюваного у розкраданні на 17 млн дол., тоді як звичайну людину за крадіжку на кілька сотень гривень той-таки суд залишив у СІЗО на два місяці. Суди також "зливають" закриту інформацію про обшуки, на які НАБУ отримує дозволи", - йдеться в статті.

Як нагадує автор, наприкінці травня нинішнього року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україні не потрібен новий антикорупційний суд, натомість краще створити антикорупційну палату в наявному суді. Тоді ж народний депутат Cергій Алексєєв із фракції Блоку Петра Порошенка зареєстрував у парламенті законопроект № 6529, який пропонує створити антикорупційні палати або спеціалізацію в усіх судах, а окремого антикорупційного суду — не створювати взагалі.

"Замість нового органу пропонується, на додачу до палат, які вже є у звичайних судах, створювати ще одні — антикорупційні. Міжнародним партнерам України ідею замінити антикорупційний суд палатою почали "продавати" за кілька місяців до реєстрації законопроекту.

Створення антикорупційних палат — це новий фасад для корупційної безкарності. Антикорупційні палати не передбачають головного — незалежного добору нових суддів. У палатах залишаться старі судді, які зараз блокують справи НАБУ. Навіть якщо буде анонсовано конкурси на посади антикорупційних суддів, обиратимуть їх друзі президента та судді часів Януковича", - вважає автор матеріалу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...