Росія дедалі більше мілітаризує Азовське море. Кремль чинить перепони для кораблів, які прямують до українських портів – щоб міжнародний бізнес втрачав інтерес до співпраці з нашою державою. Така політика країни-агресора турбує Сполучені Штати, передають Патріоти України.
Вашингтонські експерти називають ситуацію в Азовському морі – вкрай небезпечною. Вони переконані: переслідуючи українські комерційні судна та заблокувавши доступ через Керченську протоку суднам певних розмірів та ваги, Росія чинить економічний тиск на Україну, перешкоджає комерційному трафіку до Маріуполя і намагається унеможливити будь-яку діяльність українських суден в Азовському морі. Це може бути передумовою для військових дій.
"Зараз спостерігаємо схему поступової повзучої анексії: притиснення українських комерційних суден, і як результат – спробу контролювати торгівлю в Азовському морі," -зазначив директор Американського центру Байдена Майкл Карпентер.
Карпентер не відкидає можливості анексії де-юре, але вона, на думку колишнього посадовця Пентагону, може статися не раніше, ніж за кілька років. Найменше, що Україна може зробити нині, каже він: вести активні переговори з партнерами по НАТО, розробити спільну стратегію вирішення кризи, якої на разі не має ані Україна, ані Альянс.
Якщо не діяти вже зараз, Україна втратить Азов – каже інший військовий експерт, Глен Говард. Він пропонує вже зараз надіслати навіть маленькі судна до Азовського моря – аби продемонструвати український прапор, свободу навігації.
"Це майже запізно. Ви маєте Гюрзи та артилерійські катери, які сидять в Одеському порту. Помістіть їх на трейлери і перевезіть суходолом до Азовського моря. Однак таких трейлерів у вас немає, уряд не хоче витрачати гроші на їхню купівлю.
Захистіть Бердянськ, поговоріть зі Сполученими Штатами, домовтеся про зустріч на високому рівні. Бо щойно російські військово-морські сили розмістять своє озброєння будь-де на вашому березі – українська армія не зможе розгромити їх артилерією," – заявив президент Фундації Джеймстаун Глен Говард.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...