Неймовірно: Фахівці створили штучний аналог серця (відео)

​Технологію виливки повністю функціонального штучного серця розробили фахівці з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха.

Орган створений за допомогою 3D-принтера, йдеться в журналі Artificial Organs. Вчені спочатку надрукували прес-форму, а вже потім в неї помістили рідкий силікон, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Прототип має обсяг 679 кубічних сантиметрів, а його маса - 390 грам. Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому. Як і "оригінал", він має ліву і праву камеру з клапанами, від яких відходять трубки. Останні виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен.

За допомогою повітряних насосів штучний орган може перекачувати рідину і скорочуватися.

Як описується в дослідженні, під час випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідина, по в'язкості наближається до показника крові, зі швидкістю 2,2 літра в хвилину. Це майже вдвічі менше, ніж потрібно. Середній пульсовий тиск в аорті при цьому сягав 48 міліметрів ртутного стовпчика.

Вчені переконалися, що прототип повністю відтворював роботу справжнього серця. Правда, через використовуваного для його створення матеріалу орган виявився недовговічним. В умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень. У нормі це менше години.

Автори не втрачають надії і вірять в подальший успіх. Вони продовжать удосконалювати свою розробку, щоб збільшити термін її служби на роки.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Час позбавляти недоімперію її годівниці: "Росія експортує Чорним морем мільйони тонн нафти на місяць", - Андрій Клименко

неділя, 1 жовтень 2023, 8:11

"Якщо росія на початку великої війни експортувала через Чорне море приблизно 3 млн. тонн сирої нафти на місяць, то зараз вона транспортує, був максимум три місяці тому, – 5 млн. тонн. Крім того, в них на початок великої війни було 2,5 млн. тонн на міся...

Обстріли окупантами певних міст та імітація наступу: Експерт назвав сценарії війни в Україні взимку

неділя, 1 жовтень 2023, 6:24

Взимку росіяни будуть продовжувати здійснювати обстріли енергоінфраструктури, прикордоння, Херсона, Запоріжжя, Кривого Рогу, Краматорська, а також можуть вдаватись до імітації наступу. Але для України з боку західних партнерів, ймовірно, буде розширена...