Орган створений за допомогою 3D-принтера, йдеться в журналі Artificial Organs. Вчені спочатку надрукували прес-форму, а вже потім в неї помістили рідкий силікон, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Прототип має обсяг 679 кубічних сантиметрів, а його маса - 390 грам. Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому. Як і "оригінал", він має ліву і праву камеру з клапанами, від яких відходять трубки. Останні виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен.
За допомогою повітряних насосів штучний орган може перекачувати рідину і скорочуватися.
Як описується в дослідженні, під час випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідина, по в'язкості наближається до показника крові, зі швидкістю 2,2 літра в хвилину. Це майже вдвічі менше, ніж потрібно. Середній пульсовий тиск в аорті при цьому сягав 48 міліметрів ртутного стовпчика.
Вчені переконалися, що прототип повністю відтворював роботу справжнього серця. Правда, через використовуваного для його створення матеріалу орган виявився недовговічним. В умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень. У нормі це менше години.
Автори не втрачають надії і вірять в подальший успіх. Вони продовжать удосконалювати свою розробку, щоб збільшити термін її служби на роки.
"Якщо росія на початку великої війни експортувала через Чорне море приблизно 3 млн. тонн сирої нафти на місяць, то зараз вона транспортує, був максимум три місяці тому, – 5 млн. тонн. Крім того, в них на початок великої війни було 2,5 млн. тонн на міся...
Взимку росіяни будуть продовжувати здійснювати обстріли енергоінфраструктури, прикордоння, Херсона, Запоріжжя, Кривого Рогу, Краматорська, а також можуть вдаватись до імітації наступу. Але для України з боку західних партнерів, ймовірно, буде розширена...