Орган створений за допомогою 3D-принтера, йдеться в журналі Artificial Organs. Вчені спочатку надрукували прес-форму, а вже потім в неї помістили рідкий силікон, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Прототип має обсяг 679 кубічних сантиметрів, а його маса - 390 грам. Незважаючи на більшу вагу, будова штучного органу відповідає справжньому. Як і "оригінал", він має ліву і праву камеру з клапанами, від яких відходять трубки. Останні виконують роль аорти, верхньої порожнистої, нижньої порожнистої і легеневих вен.
За допомогою повітряних насосів штучний орган може перекачувати рідину і скорочуватися.
Як описується в дослідженні, під час випробувань вчені моделювали різні рівні навантаження: при частоті 80 ударів в хвилину імплантат пропускав рідина, по в'язкості наближається до показника крові, зі швидкістю 2,2 літра в хвилину. Це майже вдвічі менше, ніж потрібно. Середній пульсовий тиск в аорті при цьому сягав 48 міліметрів ртутного стовпчика.
Вчені переконалися, що прототип повністю відтворював роботу справжнього серця. Правда, через використовуваного для його створення матеріалу орган виявився недовговічним. В умовах, наближених до реальних, імплантат витримував близько трьох тисяч скорочень. У нормі це менше години.
Автори не втрачають надії і вірять в подальший успіх. Вони продовжать удосконалювати свою розробку, щоб збільшити термін її служби на роки.
23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...
1. Мета Трампа. . Примусити до укладання угоди на його умовах та під його особисті гарантії на період його чотирирічного терміну. . 2. Цільова аудиторія. . Політика Трампа спрямована на прихильників ізоляціонізму, яка завжди має значну підтримку с...