Президент України Петро Порошенко може не бажати повернення української льотчиці Надії Савченко на батьківщину, побоюючись створити небезпечний прецедент, який підштовхне Росію до нових викрадень українських військових на території України, а також не бажаючи посилити фракцію "Батьківщина" Юлії Тимошенко, від якої Савченко і пройшла в парламент. Про це пише старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк в своїй статті для Апострофа, інформують Патріоти України.
За даними видання, українська сторона може бути не готова до обміну. На Банковій вважають, що дана формула є досить ризикованою для України, оскільки це створить для Москви прецедент. Немає ніяких гарантій, що російські спецслужби не будуть затримувати за підозрою в тероризмі десятки українських громадян не тільки в Криму і в зоні проведення АТО, але і на території РФ. Потім їх судитимуть, а потім вимагатимуть обміну або інших поступок. Тому, з політичної точки зору, - обмін невигідний для Києва, оскільки може заохочувати Москву на неадекватні дії.
Втім є й інші обставини, які не влаштовують Україну, але можуть бути вигідні Росії. Так, повернення Надії Савченко відповідає інтересам Кремля, оскільки призводить до посилення Юлії Тимошенко (українська льотчиця є народним депутатом фракції "Батьківщина"), а отже - до ослаблення президента Петра Порошенка. Тим більше, що Україна входить в зону політичної турбулентності, в якій питання проведення дострокових парламентських виборів залишається особливо актуальним. А Надія Савченко може стати сильним інструментом політичної конкуренції в руках Юлії Тимошенко.
Але з іншого боку, українська влада може піднести повернення Савченко як серйозний зовнішньополітичний успіх Петра Порошенка. Адже на тлі неможливості досягти проривів в інших сферах, в першу чергу в сфері європейської інтеграції та в боротьбі з корупцією, порятунок "політв'язнів" може стати одним з небагатьох способів для влади підняти свої рейтинги, які похитнулися.
Відзначимо, що в середу Петро Порошенко в своєму Facebook наголосив, що готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Савченко, але за два роки "ніяких пропозицій з цього приводу не надходило".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...