На цей момент єдині союзники України – це не Німеччина і Франція, а США і Канада. Таку думку висловив екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, коментуючи пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона перезавантажити відносини ЄС і Росії, передають Патріоти України.
"Не можна сказати, що під час першої зустрічі із Путіним Макрон був вороже налаштований. Навіть незважаючи на пряме втручання РФ у вибори у Франції, щоб допомогти Ле Пен, і відверті провокації проти виборчого штабу Макрона. Завдання, яке зараз вирішує Макрон, – перехоплення ініціативи в Німеччини. Зі свого боку Меркель дала зрозуміти, що для збереження внутрішньополітичної стабільності у країні їй необхідна співпраця із РФ щодо сирійських біженців та будівництва "Північного потоку – 2".
Звичайно, у Меркель є свої принципи, але логіка збереження влади диктує необхідність дотримуватися не дуже жорсткої лінії стосовно Кремля. У Макрона ж набагато менше точок прямого зіткнення із РФ, зате є історичне суперництво всередині Європи", – зазначив Пономарьов.
Він вважає, що для Києва було б доцільно налагодити тісніші відносини з Парижем. "Те, що нормандський формат неефективний, було зрозуміло відразу. Єдині, хто всерйоз зацікавлені у підтримці України, – це США і Канада. Можливо, ще Великобританія. У них, правда, поки своїх проблем вистачає. Але все одно це союзник для Києва.
А ось Німеччина союзником України ніколи не була – це ілюзія. Києву було б корисно налагодити діалог із французами. Їм також невигідний "Північний потік – 2", який украй важливий для німців. Покладати надії на нормандський формат взагалі не варто – забудьте про нього! Україні необхідно триматися Америки, США використовувати як важіль для тиску на європейців. У Макрона, до речі, склалися досить гарні стосунки із Трампом", – резюмував Пономарьов.
30 серпня на спільній прес-конференції із президентом Фінляндії Саулі Нійністьо Макрон запропонував перезавантажити відносини ЄС і Росії. "Із таких питань, як кібербезпека, оборона, стратегічні відносини, ми могли б навести контури нових відносин між Росією і ЄС, які узгоджуються за напрямом, у якому рухається Європа. Стабільність у регіоні – у наших інтересах", – сказав Макрон.
Нійністьо у відповідь зауважив, що хоче бачити зміну позиції Росії в питанні виконання Мінських угод, перш ніж пропонувати цій країні нові стратегічні відносини.
Макрон кілька разів зустрічався із російським президентом Володимиром Путіним після свого обрання. У квітні він назвав Путіна сильним президентом, який "хоче великої Росії", і сказав, що не проти працювати з лідером РФ і поважає його.
У нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії – ведуть переговори щодо врегулювання збройного конфлікту на сході України, який розпочався у квітні 2014 року. Останні переговори в нормандському форматі відбулися у Німеччині 11 червня 2018 року, у них взяли участь міністри закордонних справ країн "четвірки".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...