Колишні прибічники Асада, які втекли до РФ, планують повстання в Сирії, - журналістське розслідування

Колишні прибічники поваленого глави Сирії Башара Асада екскерівник розвідки Камаль Хассан і двоюрідний брат Асада Рамі Махлуф, які торік утекли з країни, переказують мільйони доларів десяткам тисяч потенційних бійців, щоб розпалити повстання проти нової сирійської влади й повернути частину втраченого впливу. Про це йдеться в розслідуванні Reuters, яке опублікували 5 грудня, передають Патріоти України.

Агентство поспілкувалося з 48 обізнаними людьми й переглянуло фінансові записи, операційні документи й повідомлення в месенджерах і дізналося, що на відміну від Асада, який фактично змирився з вигнанням у Москві, не всі з його оточення змирилися з приходом до влади нової влади Сирії.

За даними ЗМІ, Хассан і Махлуф ворогують, намагаючись сформувати свої ополчення на узбережжі Сирії та в Лівані, до яких входитимуть члени їхньої меншини (алавітів). Однією з переваг для Хассана й Махлуфа є контроль над мережею з 14 підземних командних пунктів, побудованих навколо узбережжя Сирії наприкінці правління Асада, а також схованки зі зброєю.

У розмові з журналістами два офіцери й губернатор прибережного регіону Тартус підтвердили існування цих об'єктів. Однак, за словами посадовця, мережа ослаблена, а влада знає про плани втікачів і готова боротися з ними.

Хассан, який за часів Асада був начальником військової розвідки, постійно телефонує й надсилає голосові повідомлення командирам і радникам. Він обурений втратою впливу та викладає грандіозне бачення того, як він керуватиме прибережною Сирією, де проживає більшість алавітського населення країни.

Махлуф колись використовував свою бізнес-імперію для фінансування свого брата Асада під час громадянської війни, але після сварки зі своїми родичами багато років провів під домашнім арештом. Зараз у розмовах і повідомленнях він позиціонує себе як месію, що повернеться до влади. Обидва прибічники Асада витратили мільйони доларів на власні зусилля зі створення збройних сил. Їхні заступники перебувають у країні-агресорі Росії, Лівані й Об'єднаних Арабських Еміратах.

Внутрішні документи їхніх фракцій засвідчують, що Хассан контролює 12 тис. бійців, Махлуф запевняє, що має щонайменше 54 тис. людей. Командири на місцях заявили, що бійцям платять мізерну плату, тож вони беруть гроші від обох сторін.

На думку Reuters, здається, що вигнанці ще не мобілізували жодних сил. За словами губернатора Тартуса, потенційних бойовиків нараховують десятки тисяч.

За словами людей, наближених до змовників, десятки тисяч сирійських алавітів ризикують стати жертвами жорстокої помсти, якщо плани вигнанців проти нового керівництва реалізують. Водночас значна частина громади не довіряє колишнім соратникам Башара Асада.

Москва, яка дала притулок Хассану й Махлуфу, утримується від їхньої підтримки. Як зазначають обізнані джерела, Кремль не поспішає робити ставку на вигнанців, адже головним пріоритетом Росії залишається доступ до військових баз на сирійському узбережжі.

Тим часом нова влада Сирії намагається протистояти змові, залучаючи друга дитинства президента Ахмеда аш-Шараа Халеда аль-Ахмада. Колишній командир воєнізованих формувань Асада, який згодом перейшов на бік повстанців, зараз дістав завдання переконати колишніх солдатів і цивільних алавітів, що їхнє майбутнє пов'язане саме з новою Сирією.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Водіям на замітку! ТОП-7 найнадійніших авто серед економічних машин

понеділок, 16 лютий 2026, 23:59

Покупці недорогих автомобілів, окрім ціни, насамперед цікавляться двома факторами: надійністю та економічністю. Експерти назвали 7 найкращих машин, які повною мірою відповідають найсуворішим запитам, передають Патріоти України. Саме надійність стала це...

"Переговори у березні - найкраща опція для Путіна": Експерт дав пояснення

понеділок, 16 лютий 2026, 23:33

"Попри ріст податків, федеральний бюджет у січні 2026 отримав на 3 млрд дол. більший дефіцит, ніж у січні 2025. Офіційно заморожуються виплати з Фонду національного добробуту, який наповнювався з доходів від нафти й латав бюджетні діри", - пише у своєм...