Зустріч президента США Дональда Трампа зі своїм російським колегою, яку чекали – хтось із острахом, а хтось із якоюсь надією, вийшла, скажімо так, гармонійною. Про це пише Тарас Паньо, передають Патріоти України, продовжуючи:
Від самого початку обидві сторони дали зрозуміти, що головне, про що вони піклуються під час цих переговорів – це про збереження обличчя.
В результаті літак Путіна, як завше, запізнився на півгодини — але команда Трампа спрацювала належним чином, затримавши боса в готелі так, щоб той прибув до президентського палацу навіть пізніше за російського колегу. В результаті гри "хто кого перечекає", все почалося на годину пізніше запланованого.
У Гельсінкі Трампа з Путіним зустріли протестами: протягом останніх кількох днів у місті проходять десятки акцій. Активісти та пересічні фінські громадяни просять президентів дотримуватися прав людини в своїх країнах, сприяти свободі ЗМІ (це стосовно Путіна) та припинити руйнувати екологію планети та торгівельні союзи з ЄС (це вже до Трампа). Втім, до британських масштабів фінни явно не дотягли – участь в акціях брали максимум по декілька тисяч осіб.
Ключовою темою розмови двох президентів, судячи з усього, була не Сирія, не Україна і не ЄС – а безпосередньо двосторонні стосунки США та Росії.
Власне, і на прес-конференції було зазначено, що Росія та США намагаються "відновити прийнятний рівень довіри". Перекладаючи з дипломатичної мови на звичайну, можна сказати, що наразі продуктивні перемовини фактично неможливі, оскільки сторони взагалі не довіряють одна одній.
Президенти сказали кілька скупих слів про "перший крок", "потребу подальших контактів" і "продуктивний діалог" – без практично видимих наслідків.
В якості "досягнень" учасники переговорів пропонують вважати якісь ніби передані Путіним Трампу домовленості про нерозповсюдження ядерної зброї (хоча договір про це від 1968 року підписаний і США, і Росією). Також було домовлено подумати над створенням робочої групи із представників бізнесу – при тому скромно оминувши увагою питання про наявність американських економічних санкцій проти Росії. Які, на погляд стороннього спостерігача, якраз і є головною перешкодою у економічній співпраці між країнами.
А потім, вже під кінець прес-конференції, президент Росії Володимир Путін несподівано вдарився у відвертість, і відповідаючи на запитання журналіста Reuters Джеффа Мейсона сказав наступну фразу: "Хто вам сказав, що Трамп довіряє мені, чи я – йому?". Ця фраза, насправді, дуже точно передає суть і квінтесенцію сьогоднішніх переговорів.
На яких два президенти говорять різні правильні фрази про "прогрес у стосунках", "покращення" і "діалог" – і при тому не сумніваються, о і вони самі, і їх суперники просто виконують специфічний цирковий номер. Володимир Путін переконує еелкеторат у тому, що з ним іще зустрічається і говорить президент США – тому говорити про міжнародну ізоляцію як би і не випадає. А Дональд Трамп по мірі сил виконує дану перед виборами обіцянку "зайнятись налагодженням стосунків з Росією".
Зважаючи, що ці внутрішньополітичні завдання і є головною ціллю сьогоднішніх переговорів, на підсумковій прес-конференції можна говорити все що завгодно. І про "кроки до відновлення довіри", і про "можливу економічну співпрацю". І навіть, цілком відверто, про те, що жоден зі співбесідників не вірить словам іншого ані на ламану копійку.
Обмінявшись не надто щирими усмішками, президенти США та Росії завершили сьогоднішню прес-конференцію та роз'їхались. Ці усмішки не зупинять війну на Донбасі та не повернуть Україні Крим. Вони не зупинять бійню в Сирії і не відмінять антиросійські санкції з боку США. І потішать вони хіба лиш городян Гельсінкі – які зітхнуть з полегшенням після того, як центр їх столиці покинуть Путін, Трамп та посилені наряди поліції, які на півдня перекрили рух, паралізувавши місто.
Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...
"План "Стійкого руху до перемоги". Правильне запитання мені поставили: не подобається план – покажи свій. Показую", - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:. "1. Мобілізація духу всередині й н...