Леонід Пастушенко – автор понад двох десятків книжок поезій, прози, публіцистики. Протягом газетярської кар'єри написав кілька сотень гостропроблемних публікацій різних жанрів. Публіцистика заклала підвалини для самобутньої авторської прози і громадянської лірики автора.
Народився письменник 5 грудня 1936 року в с. Говори Затонського району Вінницької (тепер Віньковецький район Хмельницької) області в сім'ї учителів. Батько, як син "ворога народу" Івана Пастушенка, вимушено шукав роботу по навколишніх подільських селах, тож сім'ї довелося мандрувати Поділлям.
Після закінчення Ялтушківської середньої школи в Барському районі вступив до Вінницького педінституту, де здобув фах вчителя української мови, літератури та англійської мови, одержавши "червоний диплом" та право вільного вибору місця роботи. Того ж, 1958-го року, кілька місяців пропрацював кореспондентом газети "Вінницька правда" та обласного радіомовлення, а з листопада був призначений завідувачем відділу шкільної та студентської молоді у щойно відкритій обласній комсомольській газеті "Ленінське плем'я". У квітні 1963 р. після перетворення цієї газети на зональне видання ЦК ЛКСМУ "Комсомольське плем'я", став заступником редактора, а у березні 1972 р. перевівся власним кореспондентом республіканської газети "Комсомольское знамя", де пропрацював до 1979 р. У 1979—1999 рр. — в газеті "Радянська Україна" ("Демократична Україна"), а також від 1992 р. — у вінницькій обласній газеті "Подолія".
Джерело: Depo.Вінниця
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...
У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...