Плюси та мінуси безвізу

Блогери зазначають, що у отриманні безвізу для українців є, як позитивні сторони, так і негативні.

Закордонні паспорти громадян України. Фото: leopolis.news

"Безвіз значним чином полегшить життя тим нашим співвітчизникам, які і до цього майже ніколи не мали проблем з отриманням Шенгену", - пише на своїй сторінці у соцмережі Борис Малишев, з міркуваннями якого пропонують вам ознайомитися Патріоти України, і продовжує:

2. Безвіз жодним чином не допоможе тим нашим співвітчизникам (яких є, на жаль, абсолютна більшість), в яких немає коштів на білети та туристичне проживання в ЄС. Вони як не їздили в туризм в ЄС за часів "візи", так і не будуть їздити в ЄС і за часів "безвізу". Нагадаю, для роботи в країнах ЄС українцям слід отримувати спеціальну візу навіть в умовах "безвізу".

3. Безвіз є значною геополітичною перемогою України, це гарний іміджевий крок для країни та суспільства, це вірний напрям розвитку цінностей і прагнень. Але безвіз при цьому не замінює необхідності у реформах (в яких зараз переважно не спостерігається прогресу), так само безвіз не можна віднести до особистих здобутків сьогоднішньої влади.

Адже нагадаю, безвізовий діалог Україна-ЄС розпочався ще 09 вересня 2008 року, і з того часу протягом всіх цих років Україною повільно виконувалися відповідні вимоги ЄС для отримання безвізу.

Про Шенгенський безвіз для громадян України

1) Безвіз - безумовно добре, як мандрівник і турагент можу стверджувати однозначно. Буде набагато менше витрат часу і грошей, більше можливості для спонтанних поїздок і оперативного планування.

2) Принизлива процедура доведення достойності нікуди не дівається, просто стає набагато менш витратною і стомлюючої.

3) Питання не тільки, навіть не стільки в грошах. Шенгенська віза дешева, тим більше якщо відкривати її не через ВЦ.

Візи Індії, Танзанії, Шрі Ланки дорожче, ОАЕ, Ірану набагато дорожче, США, Британії в рази дорожче. В документи теж не впирається - "намалювати" можна все, і в консульствах майже ніхто нічого не перевіряє, крім формальної наявності.

Головна проблема - статусність українського паспорта, на який прикордонники країн ЄС часто дивляться з відвертим презирством. А цього ніякої безвіз не виправить".

Опублікував: Ярослав Степанов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 14 липня: Про що українці традиційно молилися цього дня і кому, а також яких звичаїв дотримувались

понеділок, 14 липень 2025, 7:05

14 липня за новим церковним календарем (27 липня - за старим) - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів, а також преподобного Стефана Махрищського, прозваного Чудотворцем. 14 липня за старим календарним стилем - день пам'яті безсрібників і ...

Вміли писати, управляти, переконувати, воювати і підносити чоловіків та дітей до високих столів та престолів: Руські княгині, що вершили долі народів

понеділок, 14 липень 2025, 6:00

Україна-Русь у своїй тисячолітній соціальній та культурній традиції ставила жінку якщо не в рівень з чоловіком, то в кожному разі набагато вище ніж в багатьох європейських суспільствах, не кажучи вже про Московщину, де піком нерівності статей стало зап...